Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Deniz Kuvvetleri Sözleşmeli Er Maaşları Ne Kadar

0 246

Deniz Kuvvetleri Sözleşmeli Er Maaşları Ne Kadar?

Deniz Kuvvetlerinde Sözleşmeli Er

Askeriye her yıl belirtilen dönemler arasında bazı pozisyonlarda askeri personel alımı yapmaktadır. Astsubay ve subay alımları yanında son dönemde ön plana çıkan sözleşmeli er alımına da rağbet artmaktadır. Hava, deniz ve kara kuvvetleri komutanlığında ayrı ayrı yayınlanan ilanlar neticesinde gerekli birim neticesinde askeri personel alımı yapılmaktadır. Her kuvvet komutanlığının kendi bünyesinde ayrı şartları bulunmaktadır.

20- 25 yaş arasında olan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı sözleşmeli er olmak için başvurma imkanına sahip olmaktadır. Her kuvvet komutanlığında olduğu gibi Deniz Kuvvetleri Komutanlığı da kendi içerisinde alım noktasında çeşitli şartları bulunmaktadır. Sözleşmeli er olmaya hak kazananlar Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı bir personel olacağı için aylık maaş almaya da başlamış olmaktadır.

Sözleşmeli Er Olma Şartları ve Maaşları

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı sözleşmeli er olmak isteyenler komutanlığın bulunduğu internet sitesi üzerinden başvuru tarihlerini iyi takip etmesi gerekmektedir. Adaylarda ne gibi şartlar arandığı da site üzerinden gerekli bilgilendirme ile adayların bilgisine sunulmaktadır. Yaş şartı ilk faktör olmak ile beraber, 20 ile 25 yaş aralığı haricinde adayların başvuru imkanı bulunmamaktadır. Adaylar için uygulanan sınavlar ve mülakatlarda başarılı olanlar sözleşmeli er statüsünde görev yapmaya başlamak için hak kazanmış olmaktadır. Herhangi bir sağlık sorununun da sözleşmeli er olmak için adaylık süreci noktasında bulunmaması gerekmektedir. Sözleşme erler mükellef askerlik görevi gibi vazifelerini yerine getirmiş olmaktadır.

Sözleşmeli erler en az  3 yıl görev yapma zorunluluğu bulunmaktadır. 3 yıl bitiminde  istendiği takdirde 4 yıl daha sözleşmeli er sınıfında görev yapmaya devam etme hakkına sahip olunmaktadır. Görev süresine göre sözleşmeli erlerin aldığı aylık ücretlerde de farklılık olmaktadır. Enflasyon oranı nispetinde her sene 2 kere mevcut maaş üzerine zam yapılmaktadır.

Göreve yeni başlamış olan bir sözleşmeli er girdiği anda 2250 TL maaş almaktadır. Öğrenim durumu, görev yaptığı yer gibi faktörlere bağlı olarak bu ücret 4000 TL civarına kadar yükselme imkanı da bulmaktadır. Şu anki mevcut duruma göre görev süresinin 7. yılında olan bir sözleşmeli er 4500 TL miktarında bir ücret almaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.