Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Askerlik Süresi Uzatıldı Haberleri Gerçek Mi ?

0 13

Dün gece saatlerinden itibaren 2018 yılı askerlik süresinin uzatıldığına dair bir görsel sosyal medyada dolaşmaya başladı, üstelik yazının üzerindeyse Genel Kurmay Başkanlığı’nın amblemi de vardı. Binlerce insan askerlik süresinin uzatılmış olabileceği hakkında tartışmaya başladı.

Görselin yayınlanması ve binlerce insanın 2018 askerlik süresinin uzatılması hususunu gündemde tutması da Türk Silahlı Kuvvetleri’ni açıklama yapma durumunda bıraktı.

Türk Silahlı Kuvvetleri hemen bu konunun ardından bugün itibariyle resmi bir açıklama yayınladı ve askerlik süresinin uzatılıp uzatılmadığını merak eden vatandaşların merakını gidermiş oldu.

İşte Türk Silahlı Kuvvetleri’nin askerlik süresinin uzatılmasıyla ilgili yaptığı resmi açıklama ;

“Askerlik süresinin uzatıldığına dair yapılan haberler tamamen asılsız olup gerçeği yansıtmamaktadır. Askerlik süresinin uzatılmasına ilişkin herhangi bir çalışma yapılmamaktadır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

 

ASKERLİK YERLERİ NASIL ÖĞRENİLİR ?

Er adayları celp dönemlerini E-Devlet üzerinden öğrenebilecek. E-Devlet’e giriş yapacak adaylar, bu sisteme erişim şifresini PTT’den kimlikleri karşılığında alabilecekler. T.C kimlik numarası ve PTT’den alacakları şifre ile sisteme giriş yapacak olan asker adayları, sol üst köşede yer alan e-hizmetler bölümüne tıklayacak.

Tıkladıkları bölümde, sayfanın üst bölümünde yer alan ‘Hizmet Adı’ kutucuğuna kısa dönem askerler ‘Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama’, uzun dönem askerler ise ‘Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama’ ifadesini yazdıktan sonra, karşılarına çıkacak olan linke tıklayacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.