Ana Sayfa / Uzman Çavuş / Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Yapacak
Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Yapacak

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Yapacak

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Yapacak!

En son yazımızda 25 bin uzman erbaş alımını duyurmuştuk Şimdi ise Sahil Güvenlik Komutanlığının alım yapacağını sizlere duyurmak amacıyla bu yazımızı  yazmış bulunmaktayız.  En az Lise mezunu dengi okullardan mezun olmak şartı vardır.

 

Hangi branşlarda alım yapacak diyenler olacaktır onlar için hemen yazalım. Branşların muhafız ,kurbağa adam ,  ikmal , şoför  Alımlar yapacağını duyurdu. Adaylarda istenilen yaş şartı ise 27 yaşını geçmemiş olması ve diğer şartı ise  askerliğini yapmış yada yapıyor olmasıdır.   Askerliğinin üzerinden 5 yıl geçmemiş olduğunu belirtildi.

 

 

Başvuru Şartları tamamı aşağıdaki gibi olacak: 

başvuru şartları başvurular

 

Başvurular 2 Mayıs ile 15 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. Başvuruların www.sahilguvenlik.gov.tr adresi üzerinden yapılacağı, adayların başvuru yapmadan önce başvuru kılavuzunu dikkatle okumaları gerektiği bildirildi.


İlginizi Çekebilir!

uzman çavuş alımları

Askerlik Yapmadan Uzman Çavuş Olunur Mu

Uzman çavuş olma şartları her sene belli kriterler nedeniyle değişmeler yaşanabiliyor. Askerlik yapan veya yapmayan …

1 Soru Var!

  1. Onlar nasıl şartlar öyle . Yani adamlar diyor ki ; Eğer askerliginizi DKK. Veya Sahil güvenlik de yapmadığınız byee .. Amk . Sanki sat komando su alacaklar . KKK da askerlik yapanlar yüzme bilmiyor diğerleri deniz kızı zaten !!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir