Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

MSB DEVLET MEMURU ALIMLARI DEVAM EDİYOR SON 5 GÜN!

0 7

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde açılan sivil devlet memuru alımları devam ediyor.MSB Personel Temin sayfası üzerinden yapılacak olan başvurular sivil memur alımları için gerçekleştirilecek.Son başvuru tarihi ise 15 Şubat 2019 tarihi itibariyle sona erecek.

Milli Savunma Bakanlığı Kara,Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları ile MSÜ sivil memur ihtiyacının giderilmesi nedeniyle yapılacağı beyan edildi.Bu durumda adayların personel alımları için daha hızlı davranmaları gerekiyor.

Başvuruları son güne bırakmamak ve yoğunluk yaşanmaması adına başvuruların bir an önce yapılmasında fayda var.Zira son günde sistem tıkanıklığı yaşanabiliyor. Milli Savunma Bakanlığı tarafından  yayımlanan ilanda komutanlıklar ve Milli Savunma Üniversitesine  Mühendis, Hesap Sorumlusu, VHKİ, Teknisyen, İş Güvenliği Uzmanı, Aşçı, Gemi Adamı Öğretmeni, Hukuk Uzmanı, Berber, Hizmetli, Boyacı, Psikolog, Coğrafyacı, Mal Sorumlusu, Memur gibi unvanlarda alım yapılacağı söylenmişti.

Başvurular  Nasıl Ve Nereden Yapılacak?

Geçtiğimiz yıl olan 28 Aralık 2018 tarihinde başlayan başvuru işlemleri 15 Şubat 2019 tarihinde sona erecek. Milli Savunma Bakanlığı memur alımı için başvuru yapmak isteyen adaylar, başvuru işlemlerini https://personeltemin.msb.gov.tr/ adresinden tamamlayabilecekler. İlgili internet sayfası haricinde dilekçe, başvuru formunun elden teslimi, kargo ya da posta yoluyla gerçekleştirilmesi planlanan başvurular kabul edilmeyecek. Gerekli tüm bilgilendirme MSB‘nin Personel Temin sayfasından kontrol edilebilecek. Adaylar başvuru sonuçlarına yine ilgili internet sayfası üzerinden erişim sağlayabilecekler.


MSB Personel Alımı İçin Başvurusu İçin Genel Şartlar

(1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak; (a) Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,  (b) 18 yaşını tamamlamış olmak, (c) Kamu haklarından mahrum bulunmamak, (ç) Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak. (d) Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, (Bedelli askerliğe müracaat eden adaylar başvuru yapabilir.) (e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, (f) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak (2) Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışıyor olmamak, (4B kapsamında sözleşmeli personel olarak çalışanlar hariç) (3) Sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak, (4) 11 Kasım 2016 tarihli ve 29885 sayılı “Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği” gereğince; Engelli Sağlık Kurulu Raporu Vermeye Yetkili Sağlık Kuruluşları listesinde yer alan Sağlık Bakanlığı bağlısı sağlık hizmet sunucularından “Memur Adayı Olur” kararlı sağlam raporu almış olmak,  (5) Bakanlar Kurulu Kararları ve mahkeme kararlarınca terör örgütü olarak kabul edilmiş tüm terör örgütleri ile herhangi bir irtibatı veya iltisakı bulunmamak (6) Her bir kadro unvanı için belirlenen niteliklere sahip olmak (TABLO-2),  (7) 2018 yılında yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından 2018-KPSSP03 (Lisans), 2018-KPSSP93 (Önlisans) ve 2018-KPSSP94 (Ortaöğretim) birine girmiş ve ilgili KPSS puanını almış olmak.  
www.uzmancavuslar.com Güncel alımlar için size yeni haberler  vermeye devam edecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.