Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları

2 14

Jandarma Uzman Erbaş Alımları şuan aktif olarak devam etmektedir. 3 Ağustos – 8 Eylül 2015 tarihleri boyunca https://www.jandarma.tsk.tr/personel/uzman_erbas.htm adresinden başvuru yapabilirsiniz. Sizlere yazımızda bu konuda bilgiler ve tavsiyeler vereceğiz. Genel olarak bilgilendirme ve adayların önceden bilmesi gereken açıklayıcı bir yazı olacak.

Aday olmak isteyenler internet sitesi üzerinden ön başvuruyu tamamlamalıdır. Jandarma Uzman Erbaş Alımları İçin Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak asıl kuraldır. En az lise mezunu yada yüksek okul mezunu olmak gerekmektedir. Yurt dışı eğitim gören kişiler ise aynı şekilde en az lise ya da üzeri okullardan mezun olmak şartı ile başvuru yapabilirler. Adaylar yazılı sınavları geçtikten sonra TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak hastaneye sevk edilir. Askeri hastanede Jandarma Uzman Erbaş olmak için gerekli sağlık durumu belgesini alırlar. Jandarma Uzman Erbaş olabilmek için en az 166 cm boyunda olmak gerekmektedir. Boy kilo orantısı da oldukça önemlidir. Boy kilo oranı belirtilmiş değerler arasında olmazsa adayların başvuruları geçersiz sayılır. Fiziksel olarak sağlıklı gözlük lens tarzı bir şey kullanmaması gerekmemektedir.

Konuşmasında herhangi bir kusuru bulunanlarda kabul edilmezler. Kekemelik ve düzgün konuşma zorluğu çekenlerde alınmamaktadır. Askerlik esnasında da herhangi bir suç işlememiş üst komutanlarına hakaret, çirkin harekette bulunmamış olmak, adli olarak herhangi bir suç kaydı bulunmayanlar kabul edilmektedir.

Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli uzman erbaş alımları ile ilgili başvuru yapmak, başvuru klavuzuna ulaşmak ve kafanıza takılan her soruyo aşağıda vereceğimiz linkten takip edebilirsiniz. Tüm bunların yanısıra facebook sayfamız ve sitemiz üzerinden aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımları >>> https://www.jandarma.tsk.tr/personel/uzman_erbas.htm

2 Yorumlar
  1. kemal diyor

    neden jandarmada uzman çavuşluğa lise mezunu isteniyor okadar cok orta okul ama jandarma uzman cavus olmak isteyen arkadaslar var

  2. Muhammet Çek diyor

    Bende OLMAK istiyorum ama yas 30 gönüllü olarak yapmak istiyorum ortaokul mezunuyum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.