TSK 2018 Yılında 13 bin 213 Uzman Çavuş Alımı Yapacak !

31.12.2017
751
A+
A-
TSK 2018 Yılında 13 bin 213 Uzman Çavuş Alımı Yapacak !

Türk Silahlı Kuvvetleri, 15 temmuz hain planının ardından ihraçlarla oluşan personel açığını 2018 yılında yapacağı personel alımlarıyla kapatacak. Bu kapsamda yapılacak alımlarda tespitlerimize göre 13 bin 213 uzman çavuş alımı yapılacağını siz değerli ziyaretçilerimize bildirmek istedik.

ALIMLAR, YIL GENELİNE YAYILACAK

2018 yılında yapılacak olan uzman çavuş alımları yıl geneline yayılacak, başvurular ve yerleştirmeler 2018 yılına dağıtılarak yapılacak.

LİSE ŞARTI ARANACAK MI ?

2018 yılı uzman çavuş alımlarında lise şartı aranacakmı sorusu siz değerli ziyaretçilerimizden yoğunlukta gelmekte fakat ilan çıkmadan lise mezunu mu yoksa ortaokul mezunu mu alınacak sorunuza cevap veremiyoruz. Bundan önce Kara Kuvvetleri Komutanlığı ortaokul mezunlarından uzman onbaşı alımı yapmıştı, bundan yola çıkarak 2018 yılında da buna benzer alımlar yapılacaktır.

ALIMLAR HANGİ KUVVETLERE YAPILACAK ?

2018 yılı uzman çavuş alımları Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılması bekleniyor ama hangi kuvvet kaç personel alacak bunun detaylı bilgisi bize ulaşmadığı için bunun cevabını net olarak sizlere aktaramıyoruz.

ASKERLİĞİNİ YAPMAYANLAR UZMAN ÇAVUŞ OLABİLİR Mİ ?

Askerliğini yapmamış olanlardan da 2018 yılında uzman çavuş ve uzman onbaşı alımı yapılması beklenmektedir, ayrıca silah altında olan askerlerde bu alımlara başvurabilecek ve kazandığı taktirde direkman eğitime katılabilecekler. Muvazzaf askerlik hizmetleri devam edenler eğitime katıldığından itibaren her ayın 3te biri oranında askerlik hizmetinden düşülecek bu sayede 3 yıl görev yapan bir uzman çavuş muvazzaf askerlik hizmetini de bitirmiş sayılacak.

2018 yılı uzman çavuş alımları makalemizin sonuna geldik değerli arkadaşlar tüm sorularınızı yorum bölümünden iletebilirsiniz bildiğimiz konularda yardımcı olmaya çalışacağız.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. serkan dedi ki:

  1999 nisan 5 doğumluyum askerlik yapmadım bu sene nasipse askere gitmeden uzman çavuş olabilirmiyim açık lise okuyom birde gönüllülük esasına göre özel kuvvetlere girmek için yapmam gereken bir şey var mı

  1. Yamtar dedi ki:

   jandarmadan özel kuvvetlere geçiş yoktur. jandarma askerlik şartı aramıyor

 2. Turk bey dedi ki:

  2020 de askere gidecegim 2020 de uzman alimi varmi lise mezunuyum kara kuvvetlerine

 3. Mehmet dedi ki:

  Baş vurular ne zaman tekrar olacak