Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Jandarma Uzman Erbaş Olma Şartları

1 14

TSK her yıl bünyesine Jandarma Uzman Erbaş alımı yapmaktadır. Kara, Hava gibi pek çok kategorilerde de alımlar devam eder. Yılda 1 kez alım süreci başlar ve şartlara göre belli bir süre sonra sonlanır. Jandarma Uzman Erbaş Olma Şartları çok fazladır. Fiziksel, zihinsel ve yazılı sınavlara tabi olursunuz. Kişisel olarak iyi hazırlanmak ve konsantrasyonunuzu iyi yapmanızda gerekmektedir.

Sınavlardan sonra mülakat yapılır. Bu mülakatlar oldukça çetindir. Yıllarca TSK bünyesinde barınan askerler sizlere caydırıcı ve zor sorular ile sınarlar, tam bir asker gibi düşünmeli ve yanıtlamalısınız. Jandarma Uzman Erbaş olmak için öncelikle 20-25 yaş kategorisinde yer almalısınız. Aksi yaşlarda başvuru yapamıyorsunuz. 25 yaşını bitirinler kabul edilmediğini gibi 20 yaşından küçüklerde kabul görmüyor. Jandarma Uzman Erbaş Olma Şartları 6 temel sınav sistemine dayanır. Yazılı sınavın uygulanması, başvuru ve evrakların incelenerek onaylanması, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik, mülakat, sağlık raporu ve son olarak ta güvenlik soruştuması işlemlerinin tamamlanması olarak sıralanmaktadır.

Tüm bu kategorileri başarı ile geçen adaylar Jandarma Uzman Erbaş Olma Şartlarını yerine getirmiş sayılırlar ve TSK bünyesinde göreve başlarlar. Görüldüğü gibi 6 zorlu yol bulunmaktadır. Zafere giden yolda 6 sınavı da sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde tamamlamak gerekir. Sizlere yazı altında gördüğünüz linki veriyor ve bu sayede başvuru ve diğer detayları takip etmenizi sağlıyoruz.

https://www.jandarma.tsk.tr/personel/uzman_erbas.htm

1 yorum
  1. Mustafa diyor

    Şart iyi güzel.Ama şu ön saglık biraz dert oldu. kolumuzda az bişey faça var 6 sene önce yaptıgım bişey.Bundan dolayı bir sıkıntı çıkabilir çıkmayabilirde. Ama ben oraya vatan için gitmişim herşeyi göze almışım zaten. devletin bunuda görmezden gelmesi lazım biraz. Herşeye çok sıkıntılı bakıyolar. bırakın uzman olmakisteyen olsun. Şartlarınada daha iyi yapınki adamlar seneden sonra hemen istifa etmesinler kardeşim yazık günah kolaymı ıstıfadan sonra iş bulup çalışması filan vallahi zor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.