Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Uzman Çavuşların Silah Sorunu ve Silah İsyanı !

0 20

Gün geçmiyor ki bir askerimiz şehit olmasın ya da kahpe kurşunların hedefi olmasın Jandarma Uzman Onbaşı Mehmet KIZILCA’nın arabası arıza yapmış ve aracından inmek zorunda kalmıştı, olay Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde gerçekleşmiş ve Mehmet KIZILCA maalesef ki Terör kurşununun hedefi olmuştu. Hal böyleyken halen bazı birliklerde silah taşınmasına izin verilmemesi ya da sen yenisin sana silah yok tavrının değişmemesi tüm camiamızı derinden etkilemektedir. Subay ve Astsubaylara verilen silah hakkının biz uzman çavuşlara verilmemesi ayrı bir sorun zaten fakat kendi parasıyla alınan tabancaların bile taşıtılmaması daha da üzücü bir durum.

Terör olaylarının her gün yaşandığı ülkemizde şehir gözetmeksizin sürekli kol gezen teröristlerin olduğunu varsayacak olursak TSK’nın bir unsuru olan ya da TSK ailesinin bir bireyi olan Uzman Çavuşlar’a subay ve astsubaylara verildiği gibi silahın verilmesi en doğru ve yerinde bir çözüm olacaktır kanısı içersindeyiz.

Yukarda bahsettiğimiz acı olayda Jandarma Uzman Onbaşı Mehmet KIZILCA’nın tabancasının olmadığı iddiası zati tabancaların birlik dışında taşınmasına izin vrilmediği ve bu nedenle can kayıpları yaşandığı yönündeki iddialar’da gündeme tekrar geldi.

Devlet Erkanın’dan beklentimiz en azından zimmetle silah verilmiyorsa dahi zati tabancaların birlik dışında taşınmasına müsaade edilmesidir, müsaade edilmediği taktirde nice Mehmet KIZILCA’lar kaybedeceğimiz de gün gibi ortada umarız bu sorun biran önce çözümlenir ve en azından kahpe kurşunlara hedef olmadan birebir karşılık verilebilir.

Şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Mehmet KIZILCA’nın ailesine başsağlığı dileriz Allah sabır versin inşallah . . .

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.