Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Kara Kuvvetleri Uzman Çavuş Alımları 2015

0 48

Kara Kuvvetlerinde sözleşmeli uzman erbaş olabilmek için bazı şartlar ve yerine getirilmesi gereken kurallar var. öğrenim şartı, fiziksel özellikler ve mulakat gibi zorlayıcı sınavlardan geçiriliyorsunuz. Öncelikle ise askerlik hizmetinizi tamamlamış olmak veya askerlik hizmetinizi tamamlamışsanız da 3 yıldan fazla süre geçmemiş olması gerekmekte, 25 yaşını dolduran kişiler her ne olursa olsun Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımları için başvuramaz.

Uzman Erbaş olmak için en az lise veya üzeri okullardan mezun olmak gerekmekte, ortaokul ya da ilkokul mezunu kişiler başvuramıyor. Uzman Erbaş alımlarında sınavları adım adım yapılmaktadır. Öncelik yazılı sınav uygulamasıdır. Adaylar sınavdan başarılı olursa bir sonraki sınava katılmaya hak kazanırlar. Sınavdan başarılı olanların 2. Aşamada evrakları incelenir kayıt kabul işlemleri yapılır. Son olarak sözlü mülakat yapılır ve daha sonra ise Askeri hastanede öğ sağlık muayenesi tamamlanır. Ön sağlıktan geçen adaylar fiziki yeterlilik testlerine tabi tutulur ve en zorlu aşama budur. Fiziksel olarak hem görünüş hemde kilo boy orantısı çok iyi olmalıdır.

Uzman Erbaş Alımları bun kadar ile sınırlı değil. Mülakatta başarılı olmak ve sorgulayan yetkilileri tatmin edebilecek davranışlar içerisinde olmak gerekiyor. Sözlü mülakatta birbirinden zorlu ve akıl çelici sorular ile karşılaşılmaktadır. Mülakat başarı işe geçildikten sonra sırada en son şart vardır. Sağlık raporu güvenlik soruşturması işlemleri yapılır. Son kez sağlık açısından bir sorununuz var mı yok mu? Test edilir ve gerekli testler yapılır. Alttaki linkten detaylı bilgileri alabilirsiniz.

http://www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Uzman.aspx

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.