Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Jandarma Uzman Erbaş Alımları Yaş Sınırı ve Askerlik Şartı Değişti

9 47

KHK Kararı İle Uzman Erbaş Yaş Sınırı Değişti

Yeni yayımlanan KHK kararı ile Yeni alımlarda  jandarma uzman erbaş alımlarında yaş sınırı  ve askerlik şartı kaldırıldı. Biliyorsunuz ki daha önce 26’dan gün almamış olmak gerekiyordu. KHK kararıyla bu yaş sınırı problem olmaktan tamamen kalktı.

Uzman Erbaş olmak isteyenlerin en büyük problemi de yaş  ve Askerlik şartının olmasıydı  Yeni kararlar sayesinde on binlerce kişi artık uzman erbaş olmak için başvurulara başladı.

 

 

Yayımlanan Ek madde 13’ de “ JGN’ da istihdam edilecek uzman erbaş adaylarının müracaat yapılacak  yılın ocak ay’ını   ilk günü itibariyle 27  (yirmi Yedi )  yaşını bitirmemiş  yani 28 yaşından gün almamış olması gerekiyor.

Jandarma Uzman Erbaş Alımları Yaş Sınırı ve Askerlik Şartı Değişti

Uzman Erbaş

Birinci fıkra kapsamındakiler den Jandarma Genel Komutanlığında üç yıllık hizmet süresini tamamlayanlar askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılır. Bu yükümlüler ile ilgili bilgiler, İçişleri Bakanlığınca Milli Savunma Bakanlığına bildirilir.

bu kutsal meslekte göreve başlamadan bedenen ve zihinen hazır olduğunuzu kendinize kanıtlamanız lazım. kurs süresi boyunca zorlu şartlarda egitimler alacaksınız.

Sivil kaynaktan Yani askerliğini yapmamış arkadaşlarımızın biraz daha zorlanacagın dan sivildeyken daha çok spor ve yürüyüşleri Yada bir spor salonuna giderek kendilerini geliştirmeleri gereklidir.

Zorlu şartlarda  kar , yagmur , tipi , rüzgarlı vs bir çok hava şartlarında mücadele etmeleri gerekiyor.

 

9 Yorumlar
 1. kadir diyor

  selamun aleyküm 2018 /1 ne zaman ilan acılır acaba birde askerlik yapmayanlar extra fazlamı egitim alıyor yada öncedenmi gidiyor?

  1. Yamtar diyor

   aleykümselam kadir 2018/1 yakında açılacaktır. askerlik yapanlarda yapmayanlarda aynı eğitime tabi tutulacaktır.

 2. serkan aslan diyor

  ben saçma sapan sebelerle eğitimi bıraktım nasıl oldu bende anlamadım ben 90 lıyım komutan bana tekrar başvuru yapabilirsin dedi sgk başlangıcın yok dedi o yüzden yine gelebilirsin dedi

  1. Alpagu diyor

   28 yaşındasın ve başvuru yaşın geçti

  2. ali aday diyor

   ben de öyle senın gibyim kardeşim egıtımın ılk gunu bıraktım ve pısmanım yasımı kucutlmek istiyorum ama kabul ederler mi

 3. Yusuf diyor

  Ben 90 doğumluyum bir yaş büyük yazilmisim yaşımı küçültüp başvursam sorun olurmu

 4. Ali diyor

  2018 yaş şartı kaç yoksa degiştimi

 5. Serkan diyor

  2018 yılında asayiş alımı olacaktı zaten yaş olarak son şansımizdi alımlar olmadı 2019 yılında alımlar olacak ama malesef yaş konusunda esnetilme yapılmadı bu bizi çok üzdü gerçekten çok hayal kırıklığına uğradık yaş mağduru olduk hiç iyi bir durum olmadı

 6. Kasım diyor

  Yaş sınırı 30 aralık 1988 olsun 30 ve 31 liler de faydalansın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.