Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Jandarma Özel Harekat Maaşları Ne Kadar

2 152

Jandarma Özel Harekat Maaşları Ne Kadar ?

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesi altında bulunan ve JÖH kısaltması ile bildiğimiz Jandarma Özel Harekat birlikleri, ülkemizin savunma gücünde en önemli yapı taşlarından birini oluşturmaktadırlar. Bu seçkin birlik çok özel eğitimler alan deneyimli ve seçilmiş askerlerden oluşmaktadır. Son yıllarda terörle mücadelede büyük başarı sağlayan bu birliğe girmek, birçok gencin hayali arasında yer almaktadır. Öncelikle Jandarma Özel Harekat bünyesinde görev almak isteyen adayların, Jandarma Özel Harekat maaşları ne kadar ? sorusuna geçmeden önce bilmesi gereken birtakım şartlar vardır. Jandarma Genel Komutanlığının sizlerden istediği bu şartlara uymanız gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanlar Jandarma Özel Harekat olarak görev yapamazlar. Lise mezunu olma şartı da arandığını unutmamak gerekiyor. Yaş olarakta daha önceleri 25 olan sınır, 27’ye çıkarılarak, daha çok gencin Jandarma Özel Harekat olabilmesinin önü açılmıştır. Askerlik görevini tamamlamış olmak ya da halihazırda askerlik görevini icra ediyor olmakta aranan diğer şartlardan biridir ve yeni khk kararı ile  askere gitmeden de  uzman çavuş olabiliyorsunuz artık. Eğer askerlik görevi tamamlanmışsa, üzerinden en fazla 3 sene geçmiş olması da gerekmektedir. Tüm bu saydığımız kriterlere uyuyorsanız siz de Jandarma Özel Harekat olmak için başvuruda bulunabilirsiniz.

Jandarma Özel Harekat Maaşları Ne Kadar

Jandarma Özel Harekat 2018 Maaşları Nedir?

Jandarma Özel Harekat olabilmek için başvurular internet üzerinden yapılmaktadır. jandarma.tsk.tr sitesi üzerinden bu mümkün olmaktadır. Adresini verdiğimiz resmi siteden, Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde bulunan Jandarma Özel Harekat olmak için başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda söz konusu resmi site üzerinden alımlar ve sınavlar hakkında çok daha detaylı bilgi edinmeniz mümkündür. Jandarma Özel Harekat birliğinde görev alan askeri personeller için. Ev kirası fiyatlarının son yıllardaki artışıyla birlikte önem kazanan bir diğer hususta lojman konusudur. Jandarma Özel Harekat birliğine mensup personeller için Türkiye Cumhuriyeti  tarafından kendilerine tahsis edilmiş özel lojmanlar da bulunmaktadır.

Jandarma Özel Harekat maaşları ne kadar? sorusunun cevabını da 3.500 Türk Lirası ile 6 Bin Türk Lirası arasındadır (tazminatlar dahil değildir tazminatlarla daha farklıdır maaşlar) diye yanıtlayabiliriz. Aynı zamanda tüm Jandarma Özel Harekat birliği personeline yılda 2 kere olmak üzere zam yapılmaktadır. Jandarma Özel Harekat’ta görev yapan askeri personelin maaşları, görev yaptıkları bölgelere, eş ve çocuk için alınan ek aile yardımına ve görev yaptıkları operasyonlara göre değişiklik göstermektedir.

Terörle mücadelede ülkemiz için son derece önemli olan ve dünya üzerindeki en başarılı birliklerden biri olan Jandarma Özel Harekat bünyesinde görev yapmak isteyen adayların bu birlikte Uzman Çavuş, subay ve astsubay olabilmeleri mümkündür.

2 Yorumlar
  1. Ensar diyor

    ALLAH İZİN VERİRSE BENDE OLUCAĞIM

  2. Mert diyor

    Arkadaş Jöh pöh den çok çile çekiyor niye bukadar az anlamış degiliz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.