Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Askeri Haberler, Asker Alımları ve Asker Maaşları

0 9

Ülkemiz yine terör olaylarının arttığı bir dönemden geçiyor. Bu dönemde askerlerin morallerinin yüksek tutulması bir hayli önemli. Askeri haberlere baktığımızda hemen her gün bir şehit haberiyle karşılamak mümkün oluyor. Asker alımları ülkemizde her dönem olduğu gibi bu dönemde devam ediyor. Özellikle terör olaylarının arttığı bugünler asker alımları büyük önem kazandı.

Asker alımlarına başvurmak için er ve erbaş başvuru şartlarını da öğrenerek gerekli şartları sağlamanız durumunda başvuru yapabilirsiniz. Asker maaşları en düşük 2100 tl olarak başlıyor. Bu başlangıç maaş tutarı olmakla birlikte yıllar ilerledikçe 3-4 bin tutarına kadar maaş alınabiliyor.

Astsubay olmak isteyen ve astsubay alımlarını takip edenler öncelikle mezuniyet belgeleriyle birlikte başvuru yapmaları gerekiyor. Astsubay alımlarında yazılı sınavın ardından kontenjanlara göre tercih yapılmaktadır. Astsubay alımlarında en az 3 yıl doğuda görev yapma şartı bulunuyor.

Sözleşmeli Subay alımları genellikle her yıl şubat ayında yapılmaktadır. Subay alımlarında Muvazzaf Subay olmak isteyenler ise ocak ayında başvuru yapmaları gerekmektedir.

Türkiye’de ordunun en çok ihtiyaç duyduğu ve en zor görevlerin verildiği uzman erbaş alımlarına katılmak isteyenlerde yine öncelikle ön başvuru yaptıktan sonra sağlık muayenesinden geçerek yazılı sınava tabi tutulmakla birlikte kazanmaları durumunda ordunun uzman erbaş kadrosundan yer alabilmektedir. Uzman erbaş alımlarında dikkat edilmesi gereken hususlar T.C. vatandaşı olmak, en az lise mezunu olmak ve askerliğini yapmış ya da yapıyor halde olmaktır. Bu hususlara ek olark uzman erbaş alımlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.