Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Askerdeyken Maaş Veriliyor mu ? Ne kadar Maaş Veriliyor

0 16

Askerdeyken Maaş Veriliyor mu ? Ne kadar Maaş Veriliyor

Türkiye vatandaşı olan her erkeğin borcu olan vatan borcu sırası gelen herkesin sevinerek kınalar yakılarak gidiliyor. Büyük mutluluk ve sevinçle VATAN borcumuzu ödemeye gidiyoruz.  Ailelerimizin ve arkadaşlarımızın bizleri gururla yolladığı zamanlar olacak o an her şey bambaşka olacak güzel bir duygu içerisinde yeri gelecek hüzünlenip gözünüz dolacak ama  tutacaksınız kendinizi.  Diyoruz ya Her şey Vatan içindir.

En çok sorulardan 1 tanesi olan  askerlik çağına gelen genç kardeşlerimizin merak ettiği bir takım sorular var akıllarında Askerdeyken maaş veriliyor mu  Maaş veriliyorsa ne kadar maaş veriliyor sorusudur.

Batı ve Doğu Maaşları Ne kadar ?

Devletimiz tarafından askerliğini yapan her genç kardeşimize belli bir ücret vermektedir bu maaşlar ay’ların beli bir gününde ziraat bankası hesaplarına yatırılmaktadır. maaşların batı , güney , kuzey ve özellikle doğuda maaşlar farklıdır.

On başı ve çavuş maaşları arasında da ufak bir mebla oynamaktadır.

 

Askerde Maaş Veriliyor Mu?

Yukarıdaki yazılarımızda belirttiğimiz üzere askerlerimize beli bir ücret maaş verilmektedir.  batı ve doğu bazında farklılık gösterebilir maaşlarda.

Ne kadar Maaş Veriliyor

Batıda maaşlar düşüktür  yukarıda bilgilerde yazdığımız gibi farklılıklar  gösterebiliyor. Batı maaşları 30 ile 50 tl arasında değişkenlik göstermektedir. çavuş maaşı ise 10 ile 15 tl fazla yatırılıyor.

Doğuda ise maaşlar 300 ile 500 TL farklılık gösterebiliyor.  Doğunun maaşları biraz daha fazladır.

Aklınıza takılan soruları yorum olarak atarsanız bizlere aklınızdaki soru işaretleri gidermek amacıyla cevaplanacaktır. çekinmeden bizlere sorularınızı iletebilirsiniz.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.