Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Askercell Nedir Nasıl Kullanılır Nereden Alabilirim

0 46

Askercell Nedir Nasıl Kullanılır Nereden Alabilirim?

Her Türk gencinin yükümlü olduğu askerlik görevini ifa ederken elbette hüzünlü bir ayrılık, hasretlik çekilecektir. 2015 yılına dek askerlik sürecinde görev yapan ve muvazzaf olmayan erlerin, erbaşların ve de çavuşların iletişim adına hiçbir aygıt taşımamaları kuralı bulunuyordu. Ancak 2015 yılından itibaren Milli Savunma Bakanlığı konuya el atarak askerde de askerlerin sevdikleriyle irtibatta kalabilmesini mümkün kılan bir uygulama başlattı. Buna göre Turkcell tarafından çıkarılan ve adına Askercell adı verilen yeni uygulamayla akıllı telefon cihazları olmaksızın sabit yurt içi hat sahipleriyle görüşmek olanağı getirilmiştir.

Askercell  Hattın Özellikleri

Askercell operatörü internet özelliği aktifleştirilmemiş olan ve sadece 5 adet kişiyle görüşmeye izin verilmiş sınırlı bir GSM hattıdır. 5 adet kişinin farklı hat sahibi olmaları da mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra hafta içi saat 18.00’dan sonra kullanıma açılmaktadır. Bunun öncesinde de kesinlikle kullanıma açık değildir. Bunun nedeni askeri eğitimlerin olması, sürekli meşguliyetin bulunması ve benzeri durumlar nedeniyle yapılan bir uygulama olarak karşımıza çıkar. İşte bu özellikler doğrultusunda değerlendirilecek olunursa her anlamda Askercell GSM operatörünün sunduğu özellikler arasında gelmektedir.

Askercell Nereden Alınır?

Askercell Turkcell ve grup şirketleri ile tüm bayiliklerinden anında alınabilmektedir. Bunun yanı sıra Piyade telefonu adıyla bilinen eski tip tuşlu cep telefonunu da bu Turkcell bayilerinden temin etmeniz mümkün olmaktadır. Söz konusu telefonun temel özelliği radyosunun olması, mesajlaşma ve hızlı konuşma servisi, uzun şarj ömrü (tam 11 güne kadar dayanır) ve melodik müzik özelliğidir. Bunun yanı sıra akıllı cep telefonlarının kullanımı yasal olarak askerlik sürecinde kesinlikle yasak kabul edilmiştir ve kullananların askerliğinin uzaması ve hakkında tutanak tutulması da mümkün olmaktadır.

Askercell kullanacaklar için tavsiye niteliğinde olacak bu bölümde de şunları söylemek gerekir. Askerlik şubenize girerken üst aramanızda söz konusu piyade telefonunuzu ve de Askercell hattınızı saklamanıza gerek yok. Zaten bunlar yasal olarak size tanımlanmıştır. Bu nedenle onları aramadan geçirmek için boşuna uğraşmayın. Çünkü hattın kırılması, telefonun bozulması gibi durumlar sıklıkla yaşanmaktadır. Hiçbir panik yaşamadan bavulunuzu, kitabınızı, sigaranızı geçirir gibi onu da rahatlıkla geçireceksiniz. Sorun yok. Hatta bölük komutanınıza kendisini sevdirirseniz usta birliğinde akıllı telefon da kullanabileceksiniz.

Turkcell Askercell Paketleri

Genelde Turkcell’in paket ve tarifeleri biraz pahalı oluyor. Ancak askerlerin bütçe sıkıntları olduğu için Turkcell fiyatlarda biraz indirim yapmış gibi görünüyor.

Askercell’de 400 dakika konuşma 15 TL, 1000 SMS ise 5 TL olarak fiyatlandırılmış. İkisini bir arada almak isterseniz 400 DK + 1000 SMS, 20 TL olarak ücretlendiriliyor.

 Askercell 400 DK için ”ASKER 400DK” yazıp 2222‘ye kısa mesaj gönderin.

 Askercell 1000 SMS için ”ASKER 1000SMS” yazıp 2222‘ye kısa mesaj gönderin.

 Askercell 400 DK + 1000 SMS için ”ASKER IKILI” yazıp 2222‘ye kısa mesaj gönderin.

 

▌ Turkcell Askercell Kalan Dakika ve SMS öğrenme

 Askercell paketlerinde kalan dakika ve sms miktarını öğrenmek için ”KALAN” yazıp 2222‘ye göndermeniz yeterlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.