Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Hava Kuvvetleri Uzman Erbaş Olma Şartları

0 145

Hava Kuvvetleri Uzman Erbaş seçim süreci oldukça zorlu ve sert koşullarda yapılan uygulamalar ve sınavlar sonunda alımlar yapılarak sona ermektedir. Bu süreç önce ön başvuruyla başlar ve aylar süren bir sürecin içerisinde yer alırsınız. Hava Kuvvetleri Uzman Erbaş Olma Şartları öncesinde kendinize güvenmeli ve bu konuda istekli olmalısınız. Başvuracak adaylara öncelikli önerimiz spora şimdiden başlamaları ve kendilerini geliştirmelidirler ve geçmiş dönemdeki sınav sorularına oldukça istekli bir şekilde çalışmalıdırlar.

Uzman Erbaş olarak görev yapabilmek için öncelikle en az lise mezunu olmak gerekmektedir. Başvuru süreci, yazılı sınav, diğer seçim aşamaları, hastane kontrol ve güvenlik aşamaları gibi uzun süreçlerden sonra sona etmektedir. Bu süreç neredeyse 11 aylık bir zaman dilimini kapsamakta ve oldukça uzun bir süre olacağı için şuan yapmakta olduğunuz işinizi de şimdiden bırakmamanızı öneriyoruz çünkü olacağınıza kimse garanti veremez. Uzman Erbaş olduktan sonra Hava Teknik Okulları bünyesinde 3.5 aylık bir eğitime tabi tutulduktan sonra esas kıt’a atamanız gerçekleşir ve göreve başlarsınız. Eğitim hemen başında adayların sözleşme imzalaması istenir ve sonrasında görev yapacakları birliklerine atanırlar.

Hava Kuvvetleri Uzman Erbaş Olma isteği olan ve detaylı bilgiler alabileceğiniz aynı zamanda ön başvuru tarihlerini bulabileceğiniz resmi siteyi yazımızın en alt kısmında bulabilirsiniz. Yaklaşık 14 ayı aşkın bir süre sonunda görev yerinize atanıyor ve orada Hava Kuvvetleri Uzman Erbaş olarak görev yapıyorsunuz. Şunu belirtmeliyim ki sözleşmeyi imzaladıktan ilk 6 (Altı) ay içersinde herhangi bir nedenden veya kendi isteğinizle bıraktığınızda yani sözleşmeyi fesih ettiğinizde memurluk hakkınız bitmez ve başka kurumlara KPSS sınavı sonrası yerleşebilirsiniz, fakat sözleşme tarihinden itibaren 6. ayınızı doldurduğunuzda bırakırsanız bir daha ne TSK, ne de başka kamu kuruluşlarında çalışabilirsiniz bilginiz olsun. Aşağıdaki link’ten hava kuvvetleri uzman erbaş alımı haberlerini görebilir ve ön başvurunuzu yapabilirsiniz.

http://www.hvkk.tsk.tr/tr/IcerikDetay.aspx?ID=85

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.