Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Orduevi Yasak, Toprak Altı Her Zaman Serbest

4 42

Son zamanlarda iyice çığrından çıkan olaylar neticesinde bu makaleyi yazma gereği duydum, başlık sizi yanıltmasın arkadaşlar şuan durum maalesef ki böyle. Profesyonel ordu’nun temel taşları uzman erbaşlar şehit olurken teker teker kimse demiyor ki neden böyle oluyor ama uzman erbaş istirahat alınca vay sen neden aldın, alamazsın gibi sözlerle ezilmeye çalışılıyor, orduevine girmeye kalktığınde sen sözleşmeli uzman erbaşsın giremezsin denilebiliyor, tutanak tutulduğunda savunmasını bile yazsa zaten akıllarındaki ceza verilebiliyor.

Hatırlıyorsunuzdur yıl içersinde bir kaç arkadaşımız maalesef ki intihar etmek suretiyle hayatına son verdi Allah ailelerine sabır versin. Bir Allahın kulu’da çıkıp demedi ki arkadaş bu adamlar neden intihar ediyor ? derler mi hiç yüz vermeyecekler akıllarınca ama durum maalesef ki bundan ibaret.

Örnekleyerek konuşuyorum ki anlaşılabilsin yıl 2013 bir arkadaşımız birliğine katılıyor ve birliği Kuzey  IRAK’ta yurt dışı görevini icra ediyor ve birlik komutanı yeni geldiler diye arkadaşımızı daha doğrusu arkadaşlarımızı kuzey Irak’a çağırmıyor yani gelmelerini istemiyor para alacakya zorunamı gidiyor artık nedir bilemiyorum.

Yıl 2015 birlik tekrar görev alıyor ve bölgeye sevk ediliyor arkadaşın sözleşmesinin bitmesine 4 ay var diyorlar ki arkadaş 1 ayın kalsa bile mecbursun gelmeye yani demek istiyor ki sen dururken ben neden öleyim ? Sonra derler ki sen vatan hainisin şöylesin, böylesin isteyen istediğini söyleyebilir fakan gerçekten sizce de vatan haini mi yoksa gitmek istememesi en doğal hakkı mı ? cevabını alttaki yorum bölümünden siz verin lütfen. Sizce uzman erbaş’ların gerçekten derdi orduevleri mi yoksa hakettikleri haklarının verilmemesi mi ? yine cevap sizde buyrun arkadaşlar bu yazımızı elinizden geldiğince paylaşın lütfen. Daha bunun gibi birçok şeyi burdan yazacağız tabi sizlerin desteğiyle bu tür yazıları diğer arkadaşlara’da yayabiliriz yorumlarınızı esirgemeyiniz lütfen . . .

 

4 Yorumlar
 1. Bayram diyor

  Ben vatan için ölmeye hazırım. Uzman cavuslar kendi parasıyla silah alıyor ama mesleğe başlayıp 1 seneyi doldurması lazım miş Bizde astsubay ve subaylar gibi silah istiyoruz olay oldumu önce uzman cavus……

 2. Gürhan bozdas diyor

  Uzman Erbaş nöbet tutar ordu evinde ama Eşiyle ordu evine geldıgınde uzman erbaşların gırmesi yasak diyorlar tutturmayın oZaman nöbet niye tutturuyorsunuz daha çok denilecek seyler varda

 3. uzferkay diyor

  ben türkiye nin kanayan bir yarası olan orduevlerini anlatmak istiyorum .bu ülkede artık ayrımın kalktığı bir ortamda mersin orduevi müdürünün yani rütbeli bir subayın keyfi uygulamalana nezaman ve kim dur diyecek . bunlar gatayıda aynı şekilde keyfi kullanıyorlardı . allahın izniyle 15 temuz feto darbesiyle bu bitti şimdi bunların direnecek ve insanları aşagılayıp dişlayacak ikinci bir sınıf haline getirecekleri tek yer ordu evleri kaldı mersin orduevi müdürü rütbeli subayın vermiş olduğu emre bakarmısın uzman çavuş ve sivil memurlar eşleri çoçukları sadece orduevinden öglen 12.00 ve 14 00 arsı iki saat yararlana bilir ve diğer saatlerde içeri alınayacak bu nasıl bir keyfi emir burası bu vatandaşın babasınınmı bu kadar uzman çavuş yurdun heryerinde canıyla başıyla görev yaparken bu vatandaş m üdür subay keyfine göre emir verip bu uzman ve sıvil memurları aileleriyle içeri almıyor yoksa içerde başka şeylermi yapılıyor bilgi sizmasın diyemi güvenmiyor bizim çoçuklarımız içeri alınmıyor ama amcamın dayımınsb yakınıyım diye giriyorum bu nerazaler bir durum burası kimin ve burda içerde başka şeylermi yapılıyor ve bu lar kendilerini tsk üstün ırk görmeye devam ediyorlar ben bu konuda bimer dahil tüm kurumlara ve gerekirse yargıya taşıyacam

 4. Yusuf D. diyor

  99’da Komando olarak yaptım askerliğimi, 100 operasyona çıktıysak 90’ında uzman refakatinde çıkmışızdır. o dönemlerde askerliğini yapanlar bilirler, uzmanlardaki iletişim, koordinasyon, yönetim, sevk ve idare becerisi çoğu subayın ve üst rütbelilerin çok üzerindeydi. Sonuçta Tsk mensubu olması, “ordu”evleri ve sair imkanlardan faydalanmak için gereken hakkı elde etmesi için yeterli bir sebep.Diğer türlü, sen adamı her türlü subayvari işte kullan, öldü mü kaldı mı umursama ama iş orduevine gelince yan çiz. güzelmiş!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.