Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımları

1 16

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımları şuan aktif olarak devam etmektedir. 29 Haziran – 02 Eylül 2015 tarihleri arasında başvuru yapabilirsiniz. Başvuran kişiler sonuçları 26 Ekim 2015 tarihinde açıklanacaktır. Size yazımızın en altında vereceğimiz link sayesinde başvuru sürecini ve diğer duyuruları takip edebilirsiniz.

Başvuran adaylarda Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımları için nitelikler aranmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve erkek olmak, en az ilköğretim okullarından mezun olmak yurt dışında ikamet edenler için dengi okulları bitirip diploma almak, 1 Ocak 2015 tarihi esas alınarak 20 yaşından gün almış olmak ve 25 yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir. Askeriyenin belirlediği boy kilo orantı çizelgesine uygun olmak ve aşmamak. Askeri okullardan yada TSK bünyesinden kopmamış olmak ilişkisinin devam etmesi gerekmektedir. Zorunlu askerlik hizmeti esnasında firar etmek, firara yeltenmek, emre itibar etmemek gibi davranışlarının olmaması gerekmektedir. Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımları için Askeri hastanelerde doktorun Sözleşmeli Er olabilir onayı alması da gerekmektedir.

En çok merak edilen sorulardan biri, öğrenciyim askerliği yapmadım. Başvuru yapabilirmiyim? Evet askerliğini henüz yapmamış kişilerde başvurmaktadır. Ancak yaş ve kilo boy oranına takılmamak gerekir. Ön başvuru sırasında adayların gerekli nitelikleri taşımadığı tespit edilir. Evraklarında bir sorun olduğu fark edilirse bütün işlemleri iptal edilir. Hemen altta gördüğünüz linkten başvuru yapabilirsiniz.

http://www.hvkk.tsk.tr/tr/HaberListele.aspx?ID=110

1 yorum
  1. ahmet türk diyor

    arkadaşlar basvuruyu nasıl yapıyoruz bılen varsa yardımcı olabılırmı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.