Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Hava Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımları

1 20

TSK zaman zaman bünyesine Hava Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımları yapar askeri güç için bu şarttır. Bu alımlarda bazı şartlar ve prosedürler yer alır. Bu şartları yerine getirebilecek olan kişilerin arasından seçimler sınavlara göre yapılmaktadır. Alımlarda sınavlar ve fiziksel özellikler rol oynamaktadır. Yazılı olarakta sözlü olarakta mülakat biçimde sınavlar yapılır.

Hava Kuvvetleri Uzman Erbaş olabilmenin ilk şartı askerlik görevine devam etmek ya da bu görevi tamamlamış olmak. Askerlik görevini tamamlamış ve bu süreyi 3 yıl geçenler başvuramaz. En az lise mezunu olmak aranan ilk özelliklerdendir. Ortaokul ya da altı eğitim öğretim kurumlarından mezun olmak yetersizdir. Diğer TSK alımlarına nazaran Hava Kuvvetleri Uzman Erbaş alımı eğitimin süreciyle beraber toplam 11 ayı kapsamaktadır. Yani yazılı sınavlar dahil olmak üzere tüm koşulları kusursuz şekilde tamamlayan adaylar 3,5 ay süreyle eğitim görürler. Bu eğitim hiç kolay değildir, bu sınavın en önemli noktası şudur. Eğitim sürecinde başarılı olan asker adayları asıl listeye dahil olurlar. Eğitimin hemen başında zorunlu sözleşme imzalanır eğitim sürecinden sonra Hava Birlik Kurumlarına atanırlar.

Hava Kuvvetleri Uzman Erbaş olabilmek için asıl listeye girmeli ve 3.5 ay süren eğitim sürecini başarı ile gerçekleştirmelisiniz. Bu zor süreçte fiziksel olarak zorlayıcı testler yapılmakta ve zorlu askerlik koşullarına ne kadar uyum sağladığınız test edilmektedir. Hemen altta verdiğim linkten başvuru sürelerine ve detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

http://www.hvkk.tsk.tr/tr/IcerikDetay.aspx?ID=85

1 yorum
  1. Abdullah diyor

    Güzel yorumlamissiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.