Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

KKK 2018 Uzman Erbaş Alımı Mülakat Tarihleri Açıklandı

3 7

KKK 2018 Uzman Erbaş Alımı Mülakat Tarihleri Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından alınan uzman erbaş alımlarını sabırsızlıkla bekleyen on bilerce kardeşimizin gururla şerefle yapmak istedigi kutsal mesleğin alımlarını bekliyorlardı. Şubat ayında alımları yapılan kara kuvvetleri komutanlıgının başvurusunu yapan on binlerce aday sınav tarihlerini merak ediyordu İnternet üzerinden araştırmalar bir çok tarih bakılıyordu. sonunda bugün den itibaren sınav giriş tarihlerine bakabileceksiniz artık

Yayımlanan duyuru şu şekilde;

1.   Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı “2018 Yılı Uzman Erbaş Temini” kapsamında 02 Nisan-25 Mayıs 2018 tarihlerinde yapılacak olan Seçim Aşaması  Faaliyetleri için aday çağrıları planlanmıştır.

2.   Uzman Onbaşı sınavları 02 Nisan-11 Mayıs 2018 tarihlerinde, Uzman Çavuş sınavları    14 Mayıs-25 Mayıs 2018 tarihlerinde yapılacaktır.

3.   Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı (Cebeci/ANKARA)’nda hazır bulunacaklardır.

4.   Seçim Aşaması Faaliyetleri;

a.   Yazılı sınav, Kayıt-Kabul, Fiziki Değerlendirme, Fiziki Yeterlilik Testi, Mülakat ve Hastane Sevk işlemleri aşamalarından oluşmaktadır.

b.  Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.

c.   Seçim Aşaması Faaliyetleri 1 gün sürecektir.

ç.   Hafta sonlarına sınav planlanmamıştır.

5.   Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeleri beraberinde getireceklerdir.

6.   Adayların belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir.

KKK 2018 Uzman Erbaş Alımı Mülakat Tarihleri Açıklandı

7.   Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmemektedir. Sınava gelirken cep telefonu getirilmeyecektir.

8.      Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

9.   Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

10.  Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

11.  MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığında sınav ve mülakat süresince adaylara yemek(kumanya) ve su ikramında bulunulacaktır.

13.   Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız…

 

3 Yorumlar
 1. Nihat diyor

  Ben başvurdum ama sonuçu göstermiyor ne yapmam lazım

  1. Yamtar diyor

   sonuç göstermesi lazım ne zaman başvuru yaptın ?

 2. gokhan diyor

  kardes ben basvurdun cagrildim ama sinav giris belgesini indricm bulamiyorum sabahtan beri ugrasiyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.