Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Jandarma Askerlik Şartı Olmadan Uzman Çavuş Alacak İşte Şartlar ve Detaylar !

19 10

 

Jandarma Genel Komutanlığı askerlik şartı olmadan uzman erbaş alımı yapacak, başvurular ve başvuru ekranı ilerleyen günlerde yayınlanacak fakat ilanın detayları aşağıda yer almaktadır.  Jandarma uzman erbaş alımlarındaki askerlik şartını kaldırdı ve başvuru şartlarında bir takım değişikliklere gitti ilan detaylarında bu değişiklikler yer almaktadır. Uzman çavuş alım şartları ve 2017 yılı uzman erbaş alımları hakkındaki sorularınızı yorumdan sorabilirsiniz en kısa zamanda cevap verilecektir.

2017 Yılı Jandarma Uzman Çavuş Alımları Başvurusu Hakkında Bilgiler

Jandarma Genel Komutanlığının Sözleşmeli Uzman Erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla erkek vatandaşlardan personel temin edilecektir. Askerlik hizmetini yapmış olmak şartı bulunmamaktadır. Halen silahaltında bulunanlar da başvuru yapabilecektir.

b. Ön başvurular, www.jandarma.gov.tr internet adresinden 30 Ekim – 13 Kasım 2017 (saat 17.00’ye kadar) tarihleri arasında ön başvuru formunun doldurulması suretiyle yapılacaktır.

c. Çağrı yapıldığı halde seçme sınavları aşamasına katılmayan adayların ön başvuru işlemleri sonlandırılacaktır. Asıl başvurular ise, istenen belgeler ile seçim aşaması sınavlarına gelinmesi ve belgelerin kayıt kabul kuruluna teslim edilmesi ile yapılmış olacaktır.

ç. Ön başvuruları uygun görülen adayların seçme sınavları Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Yerleşkesi Beytepe/Çankaya/ANKARA adresinde icra edilecektir.

 

2017 Jandarma Uzman Erbaş Alımlarına Kimler Başvurabilecek ? 

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

b. En az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak,

c. Nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak (02 Ocak 1990 [dahil] – 01 Ocak 1998 [dahil] tarihleri arasında arasında doğanlar)

ç. Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2017 tarihi itibariyla yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak, (02 Ocak 1988 [dahil] – 01 Ocak 1998 [dahil] tarihleri arasında arasında doğanlar)

d. Seçme sınavlarını başarı ile geçmek, sevk edildikleri hastanelerden TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak “Komando Uzman Erbaş Olur veya Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış olmak,

f. En az 164 cm boyunda olmak koşuluyla, Boy-Kilo Tablosunda oranları tablosunda (TABLO-1) belirtilen değerler içerisinde bulunmak. Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor şortu/eşofman ile ölçülür.

g. Askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde, J.Gn.K.lığında ve Sahil Güvenlik K.lığında daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak,

ğ. Güvenlik soruşturması olumlu olmak.

h. Verilen ceza, ertelense, seçenek yaptırımlara çevrilse, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilse veya affa uğrasa dahi; Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikâp, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, yalan yere tanıklık, yalan yere yemin, cürüm tasniî, ırza geçmek, sarkıntılık, kız, kadın veya erkek kaçırmak, fuhşiyata tahrik, gayri tabiî mukarenet, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlar ile istimal ve istihlâk kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmî ihale ve alım ve satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçları ile askerlik hizmeti sırasında firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat, isyan suçlarından dolayı yahut 22/5/1930 tarihli ve 1632 sayılı Askerî Ceza Kanununun 148 inci maddesinde yazılı suçlardan mahkûm olmamak,

ı. Taksirli suçlar hariç olmak üzere diğer suçlardan adlî veya askerî mahkemeler tarafından otuz günden daha fazla süreli hürriyeti bağlayıcı bir ceza ile mahkûm olmamak,

i. Taksirli suçlar nedeniyle altı ay veya daha fazla süre ile hürriyeti bağlayıcı bir cezaya mahkûm olmamak.

j. Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş, askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasadışı siyasi, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak.

k. Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesi (TABLO-2) almış olmak.

m. Dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmamak.


2017 Yılı Jandarma Uzman Erbaş Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır ? 

a. Adaylar, 30 Ekim – 13 Kasım 2017 tarihleri arasında, www.jandarma.gov.tr internet adresinden Personel/Öğrenci Alımı sayfasına girerek başvuru işlemleri sayfasına ulaşabileceklerdir. İnternetten yapılan başvurular ön başvuru olarak kabul edilecektir.

b. İnternetten ön başvuru işlemleri 13 Kasım 2017 tarihinde saat 17.00’de sona erecektir. Ön başvuru tamamladıktan sonra mutlaka yazıcıdan çıktısı alınacaktır. Başvurular tamamlandıktan sonra internetten yapılacak sınava çağrı duyurusunda ismini göremeyen ancak internetten başvuru yaptığını iddia eden adayların, bir hak iddia edebilmeleri için başvuru yapıldığına ilişkin yazıcı çıktısını şahsen beyan etmeleri gerekmektedir.

c. İnternet ortamı dışında dilekçe vb. yöntemlerle yapılacak başvurular kabul edilmeyeceği gibi bu dilekçelere cevap verilmeyecektir.

ç. İnternetten başvuru esnasında adayın nüfus bilgileri MERNİS sisteminden otomatik olarak alınacağından, girilen kimlik bilgilerinin nüfus kaydından farklı olması durumunda adayların başvuruları kabul edilmemektedir. Kimlik bilgilerinin doğru girilmesi önem arz etmektedir.

d. Başvuru sonuçları 01 Aralık 2017 tarihine kadar www.jandarma.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır. Posta yoluyla yazılı herhangi bir belge gönderilmeyecektir.

e. Daha önce başvuru yapan, seçme sınavlarını geçip sağlık raporu alan (Başarılı) adaylar başvuru yapmayacaktır.

f. Başvurular masaüstü bilgisayar üzerinden “İnternet Explorer” tarayıcı kullanılarak yapılacaktır. Mobil cihazlardan (Cep Telefonu, tablet, vb.) veya başka tarayıcıdan (Chrome, Firefox, Opera Browser, vb.) başvuru yapılamamaktadır.

 

Tüm bunların yanısıra aklınıza takılan soruları yorum bölümünden sorabilirsiniz en kısa zamanda cevaplandırılacaktır ayrıca tüm askeri personel alımlarını sitemizden takip edebilirsiniz.

 

19 Yorumlar
 1. Onur Adıgüzel diyor

  Ön basvuru onaylandıktan sonra mülakatlar ne zamn

  1. admin diyor

   Ön başvuru onaylandıktan sonra sms yoluyla bilgi verilir yahut site üzerinden takibi gerçekleştirebilirsiniz.

   1. Emrah Akkaya diyor

    Admin bu aralıkta son bulacak benim 5 yıl ertelenmiş bir olay var ve bu olay sadece hakaret içerikli bu engel teşkil edermi

 2. Samsunlu diyor

  Sizce karakuvvetleri komutanlığı mı daha iyi,jandarma genel komutanlığı mı ?

  1. admin diyor

   Jandarma ve Kara Kuvvetleri arasında pek bir fark yok fakat Jandarma İçişleri bakanlığına bağlıyken Kara Kuvvetleri Milli Savunma Bakanlığına bağlıdır ayrıca Jandarma kolluk kuvveti olarak geçer bilginiz olsun.

 3. Husam diyor

  2. Hafta süre veriyolar ortada başvuru formu yok nasıl olacak bugünde yok sitede bi ilan kaldı 13 gün

  1. admin diyor

   Muhtemelen bir kaç güne başvuru formu aktif olur siteyi sürekli takip etmenizde fayda var …

 4. Husamettin diyor

  Ç- Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2017 tarihi itibariyla yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak, (02 Ocak 1988 [dahil] – 01 Ocak 1998 [dahil] tarihleri arasında arasında doğanlar) BU Ç MADDESINI ANLAMADIM.YANI DAHA ONCE UZMAN OLANLAR MI BASVURABILIYOR…ASKERLIGINI TAMAMLAMIS KISILER BASVURAMIYOR MU ? BIRDE 5KASIM DA ASKERLIGIMIN UZERINDEN 3YIL GECMIS OLACAK BASVURU KABUL EDILMEZ MI ?

  1. admin diyor

   Onun sizinle bir alakası yok sözleşmeli erleri ilgilendiren bir madde o ayrıca askerlik şartı aranmaması askerliğini yapanların başvuramayacağı anlamına gelmiyor dikkatli okuyun maddeleri lütfen, 27 yaşını bitirmemiş olmanız ve terhis tarihiniz 3 yılı doldurmaması gerekmektedir.

 5. Hasan diyor

  Ben cep telefonundan başvurdum onay verdi herhangi bir sıkıntı olurmu

  1. admin diyor

   Onay verdiyse problem olmaz ayrıca Jandarma Personel işlerini arayarak net bilgi alabilirsiniz.

 6. murat diyor

  Ben askerim terhisim 2018 eylul ben kazandm diyelim hersey tmm benim askerligimi yaparken hemen alip baslatiyorlar mi uzman egitimine.birde egitim dahil ilk sozleşme ne zmana kadar yapiliyor.

 7. Cuma diyor

  Bu basvurular uzman jöh mu yoksa uzman jandarma mı jöh olmak istiyorum ilk etapta joh nasil olunur

 8. Cengiz diyor

  Asayiş/ Komando seçeneği var başvuruda ikisinde aynı kısımda , mülakatı geçersek soracaklar mı bize asayiş mi yoksa komando mu eğitimi almak istiyorsun diye ? Yoksa onlar mı belirliyor rast gele… Birde sözleşmeli diyor ya o ne demek kaç yıl zorunlu görev yapmamız gerekiyor ? İstersek sonra istifa edebiliyor muyuz ?

 9. cihan diyor

  Ben askerliğimi yapalı 3 ay oldu komando taburunda yaptım boyum 1,63 falan sıkıntı yaparlar mı başka hiç bir sıkıntım yok allaha şükür ama çok istiyorum olmayı bilgilendirirseniz sevinirim…

 10. İhsan diyor

  Merhaba bu askerliğini yapmamış kişilere nasıl bir eğitim verilir kaç ay ?

 11. Egemen diyor

  Merhaba. Hakkımda icra dosyası var bu dosya güvenlik soruşturmasına takılırımı bundan dolayı elenirmiyim

 12. Tanju diyor

  Hocam merhaba aynı sorun bende de var. Bende basvurdum kabul etti şimdi çağırıyorlar 29 yaşındayım ancak sözleşmeli fln değilim başvuru nasıl kabul edildi bilmiyrm

 13. Ezdin Dayan diyor

  Merhaba bir sorum olacaktı gözlük kullanıyorum 2.25 ve 2.75 sorun olur mu jandarma uzman çavuş olmak için

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.