Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Uzman Çavuşlar İçin İndirimli Tabanca Çalışması !

0 14

Uzun zamandır gündem olan ve birçok şehit verildikten sonra uzman çavuşların beylik tabancası alabilmeleri için çalışmalar başlatıldı.

KHK İle Düzenleme Yapılacak

An itibariyle Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapmakta olan 86 bin uzman çavuş bulunmaktadır. Çıkması beklenen KHK ile birlikte uzman çavuşların silah taşıması ile ilgili düzenlemeler yapılacak , tabi bu düzenleme sadece görevde olan personeli değil hali hazırda emekli olan personeli de ilgilendirmektedir. KHK’nın çıkmasıyla birlikte subay, astsubay gibi yüz binden fazla uzman çavuşun’da beylik tabancası taşıyabilmesi bekleniyor.

Vergi ve Harç Ödenmeyecek

Çıkacak olan KHK ile birlikte uzman çavuşların indirimli fiyata zati tabanca edinebilmesini sağlayacak düzenlemeyle birlikte vergi ve harç bedellerinin de kaldırılması bekleniyor. Bu düzenlemeyle birlikte sadece görev esnasında değil, görevde değilken bile uzman çavuşlar silahlarını yanında bulundurabilecek ve taşıyabilecekler. Düzenlemeyle birlikte 10 yıl görev yapan bir personelin subay astsubay gibi taşıma ruhsatı da alabilmesi beklenmektedir.

Bu hususu özetleyecek olursak, kışlalarda yapılan baskılar veya sen silah taşıyamazsın, götüremezsin, getiremezsin gibi çeşitli bahanelerle baskı kuran amirlerin, kanun çıktıntan sonra bir yaptırımı olamayacak. Herkes istediği gibi silah alabilecek ve almış olduğu silahı hem bulundurabilecek, hem taşıyabilecek hem de kullanabilecektir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.