Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Gençlik Ve Spor Bakanlığı 3 Bin 243 Personel Alıyor!

0 13

Resmi gazetede yayımlanan ilana göre Gençlik Ve Spor Bakanlığına 3 bin 243 sürekli işçi alımı yapılacağı duyuruldu ve başvurular bugün itibariyle başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı il ve ilçe müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere can kurtaran,temizlik görevlisi,mekaniker (pedallı araçlar),aşçı,aşçı yardımcısı,otobüs şoförü,elektrik tesisatçısı,güvenlik görevlisi,havuz suyu operatorü,garson,ısıtma ve sıhhi tesisatçı,resepsiyon görevlisi,soğutma ve iklimlendirme teknisyeni,bilgisayar donanım teknikeri,çim alan tesisi,ve yönetimi teknikeri,gençlik lideri ve muhasebeci meslek kolunda sürekli işçi alımı yapılacak.

Yapılacak olan alımlardan temizlik görevlisi engelli ve eski hükümlüler arasından seçilecek.

Diğer branşlardaki alımlar için ise; gençlik lideri,çim alan tesisi ve yönetimi teknikeri, muhasebeci,alımı sözlü sınav ile diğer alandaki işçi alımları kura ve sözlü sınavla yapılacaktır.

(İŞKUR) Türkiye İş Kurumu tarafından yapılacak olan personel alımında 3 bin 243 kişiden 278’i engelli, 146’sı ise eski hükümlüler arasından seçilecek.Diğer branşlarda yer alan muhasebeci ve gençlik kadroları için lisans düzeyinde yapılan 2018 KPSS’nin P3 puan türünden en az 60 puan almış olma şartı aranmaktadır.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Bugün 11 Şubat 2019 tarihi itibariyle başlayan başvurular  15 Şubat’a kadar İŞKUR ‘UN (online) internet sitesi üzerinden yapılacak.

İŞKUR tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığına gönderilen listede bulunan adayların kura çekim yeri ve tarihleri bakanlığın resmi internet sayfasından duyurulacak.Bununla beraber noter huzurunda yapılacak olan kura çekimini adaylar da izleyebilecek.Başvuru sahipleri arasından kura ile açık iş sayısının 4 katı kadar asıl v aynı sayıda yedek aday belirlenecek.Belirlenen adaylar www.gsb.gov.tr internet sitesinden ilan edilecek.

Kura çekimi sonucunda seçilen asıl adaylar sözlü sınava alınacaktır.Sözlü sınavın yeri ve tarihleri de bakanlığın (online)internet sitesinden duyurulacak.

Sınav kurulunca başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle  açık iş sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecek. Sınavda başarılı olup da işe başlamayanlar ile deneme süresi içinde  işten ayrılanların yerine, yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak  suretiyle yerleştirme yapılacak.

Sözlü sınavda adaylara genel kültür (25 puan), genel yetenek (25 puan)  ve mesleki bilgi ve becerilerine ilişkin (50 puan) konularda sorular  yöneltilecek.

Adaylar genel kültür ve genel yetenek alanında rastgele seçtikleri  kapalı zarflardaki sorulara yazılı cevap verecek.

Mesleki bilgi, beceri ve görevlerine ilişkin konularda ise adayların  yetkinliklerini ölçmeye yönelik eğitim düzeylerine uygun değerlendirme esas  alınacak.

Sözlü sınavda başarılı sayılmak için 100 tam puan üzerinden en az 70  puan alınması gerekiyor.

Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit  edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, atamaları  yapılmış olsa dahi iptal edilecek.

Ayrıca bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanunu’nun ilgili hükümleri  gereği Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.