Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Uzman Erbaş ve Onbaşı Alımı Sonuçlarında Çıkan Sorunlar

0 27

Uzman Erbaş ve Onbaşı Alımı Sonuçlarında Çıkan Sorunlar

Her yıl onlarca genç vatandaşımız Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde uzman erbaş olabilmek için başvurularda bulunmaktadır. Ancak bu başvuru sonuçlarında bazı hatalar ortaya çıkmaktadır. Kimlik no bulunamadı ve mezuniyet sorunu gibi konular, uzman erbaş adayları tarafından merak edilmektedir. Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın uzman erbaş alımı ile ilgili açıkladığı sonuçlar ile birlikte, birçok aday Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi sitesinden başvuru sonuçlarını öğrendi. Ancak birçok aday bu sorgulama sırasında kimlik numarası bulunamadı şeklinde bir hata ile karşılaştı.

Bunun yanında yine bazı adaylar ilkokuldan mezun olmalarına karşın, ilkokul mezunu değilsiniz diye bir hata ile karşılaştı. Bu hataların hangi anlama geldiklerini sizlere açıklayacağız. Öncelikle şunu belirtebiliriz ki bu hatalar birçok aday tarafından görünen hatalardır. Ancak bu hatalara rağmen mülakatlara girebilirsiniz. Yani, internet sitesinde böyle bir yazı var o zaman elendim diye düşünmeyin.

Milli Savunma Bakanlığı’nın Sitesindeki Kimlik Bulunamadı Yazısı Ne Anlama Gelir ?

Uzman Erbaş alımına ilişkin yapılan binlerce başvuru sonrası adayların en sık sorduğu sorulardan biri de, Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde karşılarına çıkan kimlik bulunamadı yazısıdır. Uzman Erbaş adayları için her sene mülakatlar yapılır. Bu sene başvuru sonucunda kimlik numarası bulunamadı yazısı olan adaylar sonraki gruba kalmış olmaktadır. Bu adayların, ilk gruplara yapılacak mülakatlardan yaklaşık bir aylık bir süre sonra mülakatlara çağrılacakları tahmin edilmektedir.

 

 Yani bu sorunun nedeni grupların sırayla mülakata çağrılmasından dolayı kaynaklanmaktadır. Sıranız geldiği zaman siz de mülakata çağrılacaksınız. Kısacası bir mülakat sıralama sistemi diyebiliriz. Daha detaylı bilgiyi Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden elde edebilirsiniz.

Uzman Erbaş Sınavlarında İlköğretim Mezunu Olunmasına Rağmen Mezun Değilsin Yazısı

Adayların uzman erbaşlık sınavlarında sıklıkla karşılaştıkları hatalardan biri de en az ilköğretim mezunu değilsiniz şeklinde çıkan uyarı yazısıdır. Kimlik bulunamadı hatasına nazaran daha fazla kişinin karşılaştığı hata mezun değilsin hatasıdır. İnternet sitesinde böyle bir hata çıkmasıan rağmen, bu hatanın çıktığı adaylara da Milli Savunma Bakanlığı tarafından mülakat tarihi verilmiştir.

Bu hatayı aldığınız zaman elendiğinizi düşünmemelisiniz. Yani ilkokul mezunu olan adayların bu hatayı alsalar dahi diplomalarıyla birlikte, yapılacak olan mülakata katılmaları tavsiye edilmektedir. Dilomanızın aslı elinizde yoksa onaylı bir örneği ile de mülakata katılabilirsiniz. Bu konuda da en detaylı bilgiyi sınav tarihlerinde Milli Savunma Bakanlığı internet sitesinden öğrenmeniz mümkündür.

 

uzmanlık başvurusunda çıkan sorunlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.