Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

696 Sayılı KHK Yayınlandı

0 22

696 Sayılı KHK Yayınlandı

Fakat ne yazıkkı Uzman Çavuşlar için pek değişen birşey olmamış.Paramızla aldığımız tabancayı paramızla almaya devam edeceğiz. Umarım yeni KHK’da bizler için  bazı kanunlar değişerek daha güzel şeyler olur

MADDE 5- 6136 sayılı Kanunun ek 8 inci maddesinin birinci ve beşinci fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“Milli Savunma Bakanlığınca temin edilen tabanca ve mermiler, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki subay, astsubay ve uzman erbaşlara; Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca temin edilen tabanca ve mermiler, kendi bünyelerindeki subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaşlara; Emniyet Genel Müdürlüğünce temin edilen tabanca ve mermiler, emniyet hizmetleri sınıfı personeli ile Emniyet Genel Müdürlüğünün merkez ve taşra ünitelerinde istihdam edilen çarşı ve mahalle bekçilerine, görevlerinde kullanmak üzere bedeli mukabili zati demirbaş silah olarak satılır. Satılan silahların ayrılma, ihraç ve benzeri sebeplerle geri alınma usul ve esasları ile satılma şekil ve şartları, zayi, hasar, onarım, kadro standardı dışı bırakılması, eğitim ve görevde kullanılan mermilerin bedelli veya bedelsiz temini ve diğer hususlar çıkarılan yönetmeliklerle belirlenir.”

“Bu silahlar ve mermilerin satın alınması için gelecek yıllara sari taahhütlere girişmeye Milli Savunma Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilidir.”

İkinci önemli konu ise; askerlik hizmeti sırasında uzman çavuş sınavına giren ve başarılı olan adaylar askerliği bitmese bile ilk uzman erbaş eğitim kursuna katılabilecek. Önceleri askerliğin tamamlanmış olması gerekiyordu. (696 sayılı khk md:63)

insansız hava aracı kullanmak üzere ataması yapılan uzman çavuşlar bundan böyle maaşlarına ek olarak tazminat alacak.(696 sayılı khk md:126)

 696 sayıl kanun

696  KHK Kararı

696 KHK yenisi yayımlandı okumanızda fayda olacaktır her memur kesimin okuması gereken kanun olup özellikle bizler için bu meslekteysek bu kanunu kesinlikle okumak lazımdır.

Yeni kanunda bizler için neler var  meslek hayatımızda neleri etkileyecek  aşağıdaki linke devamını koydum okuyup sizler için neler yazılmıştır. Aklına takılan sorular olursa soru sor butonundan bizlere sorabilirsiniz.

696 sayılı kanun hükmünde kararnamenin tamamına ulaşmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.