Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

İtfaiyeci Ve Zabıta Alımı Başvuruları Başlıyor En Az Lise Mezunu KPSS 50 Puan

0 23

170 itfaiyeci ve zabıta alımı 6 Aralık 2018 tarihinde 50 KPSS puanı ile alımlarını gerçekleştirecek. Alımlar içerisinde yer alan eğitim düzeyi lise Önlisans ve Lisans mezunları arasından  yapılabilecek.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından duyurulan ilanda başvurular 6 Aralık 2018 tarihinde   başlayacak başvuru yapanların en önemli özelliklerinden biri KPSS 50 puan şartı aranacaktır.

Bu alımlarda zabıta alımı için bay-bayan personeller itfaiye alımı için ise sadece erkek adaylardan oluşacaktır.

İTFAİYECİ ALIM ŞARTLARI
30 itfaiyeci alımı
için ise en az lise ve dengi okul mezunu olmak ve en az (B-E) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

ZABITA ALIM ŞARTLARI

20 zabıta alımı için ise herhangi bir Ortaöğretim ( lise) programından mezun olmak ve en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekmektedir .

26 itfaiye eri alımı için Önlisans programından mezun olmak ve en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

51 zabıta memuru alımı için  lisans düzeyinde eğitim veren Mimarlık ve Mühendislik fakültelerinin Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, Elektrik Mühendisliği Jeoloji, Mühendisliği, Makine Mühendisliği, inşaat Mühendisliği Harita Mühendisliği, Çevre Mühendisliği ,Gıda Mühendisliği veren fakültelerin Veterinerlik bölümlerinden mezun olmak ve en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gerekiyor.

17 Zabıta alımı için Önlisans düzeyinde eğitim veren Yüksekokulların İnşaat Teknikerliği, Harita teknikerliği, Makine teknikerliği ,Elektronik Teknikerliği programlarından mezun olmak ve en az (B) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak  gerekmektedir.

Başvuru istenilen belgelerle birlikte 12 Aralık 2018 tarihi günü saat 17: 00 a kadar( mesai günlerinde 08:00-17:00  arasında) Trabzon Büyükşehir Belediye insan kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’na teslim etmeleri ( şahsen başvuru) gerekmektedir.

Trabzon 170 kamu personeli alım ilanı kılavuzu için tıklayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.