Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

25 Bin Jandarma Uzman erbaş Personeli Alınacak

6 35

Jandarma Uzman Erbaş Alımı Müjdesi Geldi: 25 Bin Personel Alınacak

Evet yanlış duymadınız iç işleri bakanlığı tarafından duyurusu yapılan jandarma uzman erbaş  alım müjdesi geldi son günlerde sıkça sorulan sorulardan ve merakla beklenen alımlardan 1 tanesi olan uzman erbaş alımı ne zaman olacak diye bizlere sorulmasıydı.

Tekirdağ’da bir otelde düzenlenen programa katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yakın zamanda jandarma uzman erbaş alımlarına dair bilgi verdi. Bakan Soylu yaptığı basın açıklamasında 10 bin polis ve  25 bin Asayiş Sınıfına alım olacağını duyurdu.

 

 

[saritext]

Bakan Soylu’nun jandarma uzman erbaş ile polis alımı hakkındaki açıklaması şu şekilde;

 

[/saritext]

Onlar bugüne kadar sabrettiler ama şimdi zamanıdır. Bir 10 bin polis alımına daha çıktık, oradan da göndereceğiz, eylül ayında bir 10 bin polis daha alacağız. Oradan da göndereceğiz.Jandarma asayiş için 25 bin alımımız var. Bekçi alımımızda da ne kadar alacağımızı belirtmiştik. Olayların aydınlatılma oranlarında ise yüzde 12 artış var. Burada özellikle ilçe jandarma komutanlarımıza, ilçe emniyet müdürlerimize söylüyorum. Benim için önemli olan rakam, mala karşı suçların düşmesi, aydınlatılan olayların oranlarının artması. Bunu yaptığımız zamandan itibaren vatandaşımızın, hem sizlere hem de devlete olan güveni artacaktır. Kafasını yastığa vurduğu zaman vatandaş, ‘polisim, jandarmam, bekçim yanı başımda’ diyecek ve bu konuda rahat bir uyku çekebilecek. Bizim yapmamız gereken bu.”

25 bin uzman erbaş alınacak

ADAYLARIN TALEPLERİ

Sizlerinde düşünce ve Yorumlarını aşağıda bulunan yorum kısmından  hakkındaki düşünce ve talepleri , diğer adaylarla bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz.

Öte yandan jandarma uzman erbaş alımı için şartları açıklanmazken en kısa zamanda açıkladığında sitemiz üzerinden duyurusu yapılacaktır.

 

6 Yorumlar
 1. Serkan diyor

  Özellikle jandarma uzman erbaş alımlarının erken tarihe alınmasını diliyoruz tabi bu arada şu konuyu özellikle belirtmekte fayda buluyorum ki sayın Bakanımızdan rica ediyoruz hastane heyetindeki yönelmelige bir düzenleme getirilmesini umuyoruz gerçekten haksız yere eleniyoruz bunlardan bir tanesi hastalık grubuna girmeyen göz tembelliği yani bir gözün küçük yazıları çok hafif bulanık görmesidir daha öncede bu hakkında mesaj yazmıştık inşallah bu duruma dur diyilecektir saygilarimla arz ederim

 2. Cuhadar diyor

  Sınav sonuçları açıklandıktan sonra yapsınlar alımları

 3. Nurullah gök diyor

  Lise diplama sarti var mi komutanim

 4. Kadir menteşe diyor

  Jandarma uzman erbaş alımını yakın zamanda olmasını diliyorum

 5. ferhat topcu diyor

  20,12,1989 dohumluyum askerden geleli 8 sene oldu 2010 da bıttı jandarma er erbaslıga katılabılırmıyım lıse muznuyum acıl cevap verebılırmnız kafayı yıyecem bu 3 senee gorev yapmıs olmak ne demek tesekkurlr

  1. Editör diyor

   mrb, lise mezunları da katılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.