Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

TSK’nın Uzman Erbaşlara Yönelik Yeni Sistemi !

5 23

Evet yanlış duymadınız YENİ SİSTEM ! yeni başlayacak olan uzman erbaşlara ve yeni başlayanlara 5 yıl gibi çok uzun bir süre sözleşme imzalatılıyor, bunun nedeni ise kimse bırakamasın, tazminat alamasın, memuriyete geçemesin. Kanunlarda yenilik yapmak, değişiklik yapmak yerine bu şekilde bir çözüm bulmuşlar ki bu kanunla, bu sistemle hiçbir yere varılamayacağını herkes biliyordur sanırım.

Yeni başlayacak olan uzman erbaşlara 5 yıl sözleşme imzalatmak ile bu işin çözülebileceğini zannediliyor ya yanarım da buna yanarım. Uzman erbaşları meslekte tutmak istiyorsanız öncelikle 3269 Sayılı Yüz Karası kanunu değiştirin, daha sonra şu sözleşme olayını ortadan kaldırın ki muvvazzaf olsun Türk Silahlı Kuvvetlerinde çalışan HER BİREY. Uzman erbaşlar her göreve vatan aşkı ile giderken, vatan sevgisi ile çalışırken bu tür sevgileri ego tatmini yapmak isteyen komutanlar sayesinde yok etmeyin. Evet ego tatmin etmek isteyen o kadar çok komutan var ki görseniz aklınız şaşar emin olun, bir sözü bellemişler sen sözleşmelisin, uzmansın bilmem ne diye bunu tutturmuş gidiyorlar. Ondan sonra bu uzman erbaşlar neden istifa ediyor acaba diye soru işareti kalıyor aklınızda aslında sebebi çok açık, rezalet bir kanun, rezalet bir sistem ve egolar . . .

Hal böyleyken kimse çıkıp ta uzman erbaşlar vatan haini, sıkışınca kaçıyorlar, vatan hainleri zoru görünce bırakıyorlar gibi sözler sarfetmesin. Son zamanlarda görüyorsunuz ki şehit olanların yüzde 75’lik bir kesimi yine uzman erbaşlar neden biliyormusunuz uzman erbaş oldukları için ve bu böyle devam ederse emin olabilirsiniz ki daha çokkk istifa olur ve bırakıp giden çok olur. Herkes bu mesleği parası için yapmıyor ki zaten böyle birşey imkansız kim bu kadar maaş için eşinden, çocuğundan ayrı kalır, sosyal yaşamını bir kenara bırakıp Şırnak, Hakkari, Tunceli, Bingöl gibi yerlerde görev yapar ? Cevabı nedir biliyormusunuz hiç kimse !

Sizlerden ricam bu yazıyı herkesle paylaşmanız, yakında yazacağım yakındaki seçimler ile ilgili makalemi okumanızı da tavsiye ederim. Uzman erbaşlar hiçbir zaman sahipsiz değil, elbet sahiplenen birileri daha çıkacaktır. Bizler bütünüz, bütün olmazsak dağılır koparız, bütün olabilmemiz için de herkesin kanunlarını bilmesi, nerde nasıl davranacağını bilmesi gerekiyor. Tekrar söylüyorum yazımızı elinizden geldiğince paylaşın lütfen . . . .


 

5 Yorumlar
 1. Kadir diyor

  Arkadaşlar siz neden bahsediyorsunuz uzman erbaş bırakmakta sonuna kadar haklı, suanda her yerde terör eylemi var, her yerde ŞEHİT var ama kendi egosunu tatmin etmek isteyenler uzmanın tabanca taşımasına takmışlar tabancasını cikarttiriyor. Bu uzman birakmasindan ne yapsin

 2. Memet diyor

  Bolu komandoda uzmanlara nasil davraniliyor gelin de gorun adamin sulalesine kufur ediliyor

 3. gokhan diyor

  Bn 2 yil yaptim pisman oldum bize verilen deyer yok mus turk silahli kuvetleri bizi sevmiyormus ama bidaha cagirsinlar giderim

 4. Herkul diyor

  Aynen

 5. Emre diyor

  Ben uzman erbaş olarak 3 yıl görev yaptım bin pişman oldum girdiğime girecek arkadaşlara tavsiyem aklı başında olan arkadaşım girmesin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.