Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Kara Kuvvetleri Uzman Çavuş Boy Kilo Tablosu

0 79

Kara Kuvvetleri Uzman Çavuş Boy Kilo Tablosu

Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı bütün kuvvet komutanlıklarıyla beraber, İç İşleri Bakanlığı’na bağlı bulunan Jandarma Genel Komutanlığı, Türk ordusunun profesyonelleşmesi adına son yıllarda sık sık uzman erbaş alımı yapmaya başlamıştır. Bu alımlara, Türk halkından yoğun şekilde talep gelmektedir. Ülkemizde askerlik mesleğine olan yoğun ilgiden ötürü, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin profesyonelleşmesi adına atılan bu adımlar ile birlikte, son yıllarda bir hayli mesafe katedilmiştir.

Uzman Erbaşlık çatısı altında Uzman Çavuşluk ve Uzman Onbaşılık rütbelerini sayabiliriz. Yani Uzman Erbaş dediğimiz zaman, Uzman Çavuşluk  ve Uzman Onbaşılık kastedilmektedir. Kara Kuvvetleri Uzman Çavuş boy kilo tablosu birçok uzman erbaş adayının en çok merak ettiği konulardan biridir. Kara Kuvvetleri bünyesinde Uzman Çavuş olarak görev yapmak isteyen adaylar tarafından sık sık bu soru sorulmaktadır. Bu sorunun detaylarına geçmeden önce, adaylar için ilk tavsiyemiz, Kara Kuvvetleri Uzman Çavuş alım sınavlarını dikkatli bir şekilde takip etmelidir. Kara Kuvvetleri Uzman Çavuş sınavlarının tarihlerinden önce sınava yönelik hazırlanmanız, sınavda işinizi kolaylaştıracaktır.

Kara Kuvvetleri Uzman Çavuş Boy Kilo Tablosu

Uzman Çavuş Adayları İçin Boy Kilo Nasıl Olmalıdır ?

19 Yaş ve üzerindeki Kara Kuvvetleri için Uzman Çavuş adaylarının, boyları minimum 164 cm olabilir. 164 cm boyundaki bir adayın, minimum kilosu 51 kg olmalıdır. Yine bu boydaki adayın olabileceği maksimum kilo ise 72 kg ‘dir. Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na Uzman Çavuş olmak için başvurmayı düşünen adayların boyları ise maksimum 210 cm olabilir. 210 cm boyundaki bir adayın minimum kilosu 84, maksimum kilosu ise 115 olabilmektedir. Bunlar en düşük ve en yüksek boy kilo oranlarıydı.

164 ile 210 cm arasında olan ve boyuna göre ideal kilosunu karşılayan herkes, uzman çavuşluk için aday olabilir. Elbette aday olmanız için sadece boy kilo oranlarını karşılamanız yetmeyecektir. Kara Kuvvetleri Uzman Çavuş boy kilo tablosu genellikle adayların takıldıkları noktalardan olsa da, bunun haricinde de Kara Kuvvetleri Uzman Çavuş olmak için birçok farklı açıdan uygun olmanız lazımdır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, adli sicilinizin temiz olması, askerde büyük cezalar almamış olmak gibi çok farklı açılardan da yeterliliğinizin olması gerekmektedir. Yani sadece sağlık açısından ya da boy kilo oranınızın uygun olması durumundan dolayı Kara Kuvvetleri Uzman Çavuş olamazsınız. Sizden istenilen tüm yeterlilikleri yerine getirmeniz sonucunda bu mesleği yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.