Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Deniz Kuvvetleri Uzman Erbaş Olma Şartları

0 59

Deniz Kuvvetleri Uzman Erbaş olarak katılmak isteyenler çeşitli sınav ve mülakatlardan geçtikten sonra TSK altında bu göreve başlarlar. Deniz Kuvvetleri Uzman Erbaş Olma Şartları her yıl düzenli aralıklarla yapılmakta ve pek çok alanda alım yapılmaktadır. Sizlere nasıl başvuru yapacağınızı ve başvuru esnasında yapmanız gerekenleri anlatalım.

Deniz Kuvvetleri Uzman Erbaş kategorisi 20’ye ayrılır. Deniz Kuvvetleri olarak 20 farklı alanda hizmet edebilirsiniz. Öncelikle Deniz Kuvvetleri Uzman Erbaş olma sürecini inceleyelim. Yapmanız gereken ilk önce internet üzerinden ön başvuruyu tamamlamak, sizlere yazımızın son kısmında nereden nasıl başvuru yapacağını anlatacağım. Kademe kademe olarak giden sınavlarda, yazılı olarak başarılı olanlar bir sonraki tura geçerler. Ön sağlık muayenesi, fiziksel yeterlilik gibi zorunlu tetkikler yapılır. Diğer TSK sınavlarına nazaran Deniz Kuvvetleri uygulamalı meslek bilgisi sınavını da eklemiştir. Sadece denizcilere esas bir uygulamadır.

Daha sonra ise mülakat yapılır. Mülakatı başarı ile geçen adaylar, asil ve yedeklerin belirlenmesi ile Deniz Kuvvetleri bünyesine katılırlar. Bünye içine girmek yetmiyor. Son bir kural daha var, asker hastanesine sevk edilen adaylar, burada son kez muayene edilirler. Ayrıca sonrada güvenlik soruşturması yapılır. Sabıka kaydı gibi güvenlik kusurlarına bakılır. Birincil yakınlarında böyle bir kusur olsa bile kabul edilmez.

Hastane ve güvenlik soruşturmasının ardından asil adaylar atanmaya başlanır. Asillerden sonra yer oldukça yedekler atanmaya başlanır. Aşşağıdaki linkten direk takip edebilir ve gelişmeleri görebilirsiniz.

http://personeltemin.dzkk.tsk.tr/

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.