Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Uzman Erbaşların Astsubaylığa Geçiş Hakkı Yeni KHK !

0 14

22 Kasım 2016 tarihinde onaylanan ve Resmi Gazete’de yayınlanan 672 ve 675 sayılı KHK’lar ile uzman erbaş kanununda değişikliklere gidildi ve 3269 sayılı uzman erbaş kanunu’na geçici madde eklendi, kanundaki değişikliğe göre 7 hizmet yılını tamamlamış ve 10’uncu hizmet yılını bitirmemiş olan uzman erbaşlar astsubaylığa geçiş yapabilecek.

Kanun hükmündeki kararnamenin detayları henüz belli değil fakat birliklere gönderilecek olan tebliğ/tebellüğ belgelerinde mutlaka detayları sizlere sunulacaktır. Ayrıca yeni khk’lar çıkmaya devam ederken derneklerin çalışmaları da bu hususta önemli şu an 2 derneğimiz var ve sizlerin önerileriyle teklifler sunulursa KHK ile değişikliklere gidilebilir. Site üzerinden ilerleyen günlerde bu kanun hakkında detaylı açıklama yapılacaktır biliyorsunuz ki bir önceki KHK’da en az 2 yıl hizmet yılını tamamlamış ve kendi isteğiyle ayrılmış olan uzman erbaşlar infaz koruma memuru olabiliyordu bu demek oluyor ki yeni KHK’lar yolda ve tekliflere açık olacağını düşünüyoruz inşallah hakkımızda hayırlısı olur, bu yazıyı elinizden geldiğince paylaşınız lütfen.

İşte Kanun’un Detayları ;

MADDE 19 – 18/3/1986 tarihli ve 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununa aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

“GEÇİCİ MADDE 4- Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihte 7 nci hizmet yılını tamamlamış ve 10 uncu hizmet yılını bitirmemiş olan uzman erbaşlara, 15 inci maddedeki diğer şartları taşımaları kaydıyla bu maddenin yayımı tarihinden itibaren yapılacak ilk astsubaylığa geçiş sınavına müracaat hakkı verilir.” şeklinde Resmi Gazetede yayınlanmış olup Resmi Gazete metni aşağıya çıkartılmıştır.

uz1

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.