Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

TSK 2018 YILI İÇİN  SUBAY VE ASTSUBAY ALIMI YAPIYOR!

0 14

(TSK) Türk Silahlı Kuvvetleri 2018 yılı için yayımladığı ilana göre kendi bünyesinde Subay ve Astsubay alımı yapacak.Başvuru kılavuzu yayımlanmış ve detayları sizin için paylaşacağız.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yayımlanmış ilana göre kendi bünyesindeki bazı eksiklikleri gidermek adına başvuru kılavuzunu yayımladı.2018 yılı içerisinde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yayımladığı kılavuza göre Dış Kaynaktan Muvazzaf astsubay adayı temini ile Muvazzaf Subay aadayı temini yapacağını duyurdu.Yapılan ilana göre başvuru yapacak olan adayların belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.İşte detaylar:

TSK’nın yayınladığı ilana göre başvuru kılavuzunda adayların bazı nitelikleri taşıması gerekiyor.Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,Askeri okullar ile ilişkisi kesilmemiş olmak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu bir sonuç almak ,herhangi bir suç örgütüne karışmamış olmak, herhangi bir sağlık sorunu olmaması gibi nitelikler aranmaktadır.

KPSS ŞARTI:

Muvazzaf Subaylığa başvuru yapacak adaylardan 2017 veya 2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP93 türünden ve Lisans mezunları için KPSSp3 en az 60 puan almış olmaları gerekiyor.

EĞİTİM VE YAŞ ŞARTI:

Astsubaylığa başvuru yapacak adaylardan Önlisans veya Lisans mezunu olmak şartı aranacak.Lisans mezunları için 27 yaşını doldurmamış olmak,Önlisans mezunları için ise 25 yaşını doldurmamış olmaları gerekiyor.Subaylık için ise Lisans mezunu üstlisans mezunu olanlar başvuru yapabilecek.Dolaysıyla Lisans seviyesinde mezun olanlardan 27 ve üstlisans mezunu olanlar için 32 yaş ve uzmanlık eğitimi almış olanlar içinse 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekiyor.

BAŞVURU İLANI:

Söz konusu olan Muvazzaf Subay ve Astsubay alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularına bugün itibari ile başlayabilirler.  Buna göre başvurular en geç 22 Kasım 2018 tarihine kadar devam edecek olup en geç 23:59 a kadar yapılacaktır. Başvurular ise, https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak çevrim içi (online) olarak yapacaklardır. Şahsen, posta kanalı ile, dilekçe ile veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.