Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

2018 Uzman Çavuş Maaşları Ne Kadar?

0 10

2018 Uzman Çavuş Maaşları Ne Kadar?

Türk Silahlı Kuvvetleri ve İçişleri Bakanlığında Uzman Çavuş Rütbesine  haiz  olan  personelleri  ne kadar maaş alıyor .2018 Yılında uzman çavuşların maaşları ne kadar ?  Türk Silahlı Kuvvetleri  son zamanlarda yapılan değişikliklerle birlikte profesyonel ordu  hedefiyle  değişiklikler yapılmaktadır..

Bu değişiklikler merkezinde ise uzman çavuşlar yer almaktadır. Çok sayıda uzman çavuş alımı yapılmakta ve profesyonel eğitim alan uzman çavuşlar sahada daha çok görülmekte ve görevlerde yer almaktadır. Peki bu zorlu mesleği yapan personeller ne kadar maaş almaktadır?

 

2018 Uzman Çavuş Maaşlar

2018 yılı itibarıyla Uzman Çavuş olarak göreve başlayan personeller 3 bin 500 lira ve üstü maaş almaktadır. Fakat şöyle bir durum var ki Maaş durumu da iç Anadolu  ve Batı bölgeleri de çalışan personellerin maaşları 3 bin TL ve üstüdür.

2018 uzman çavuş maaşları ne kadar

Doğu Bölgesinde çalışan bir uzman çavuş ise operasyonlar ile aile yardımı , çocuk yardımı ve Broveye göre maaşları 5 bin 500  Türk Lirası kadar tazminatlarda eklenirse daha üstü maaş alabilmektedir. Bu maaşlar Doğu da ki yerlere göre tazminatlara göre değişim göstermekte olup  çıktığı görev ve operasyonlara göre maaş farkı almaktadır.

Her geçen yıl Türk Silahlı Kuvvetleri  ordusunun yapısı daha güçlü ve profesyonel orduya dönmektedir. Bu nedenden dolayı uzman çavuşların sayısı artmaktadır.Uzman Çavuşların sayısı artmakta olup mesleki şartlarınında dahada iyileştirilmeye gidilmesi sonucu doğuracaktır.  Uzman Çavuşların maaşları bir kaç yıl içerisinde artması beklenmektedir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.