Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

2019 Uzman Çavuşlar Nasıl Bordo Bereli Olabilirler ?

1 236

Uzman Çavuşlar Bordo Bereli Olabilir Mi ?

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en özel ve elit birlikleri olarak gösterilen Bordo Bereliler, sadece ülkemiz sınırları dahilinde değil, tüm dünyada rakip tanımayan en özel askeri birlik olarak öne çıkıyor diyebiliriz. Ülkemizde de büyük öneme sahip olan bu birlik, askerlik mesleğini düşünen pek çok adayın da ilgisini çekmektedir. Subay, astsubay ve uzman erbaşlar, bordo bereliler içinde görev yapmaktadır.

Bordo Berelilerin eğitim süresi hakkında da bilgi vermemiz gerekirse, Bordo Berelilerin eğitimleri yaklaşık 9 ay sürmektedir. Bu süreç genel eğitimdir diyebiliriz. Bunun haricinde çeşitli görevler için de eğitim almaya devam etmektedirler, yani yapacakları görevlere göre daha farklı eğitimler aldıklarını söyleyebiliriz. Bu eğitimlerin de tamamen kendine has ve profesyonelce olduğunu söylemek mümkündür.

[saritext]Uzman Çavuşlar Bordo Bereli olabilir mi? [/saritext]sorusu da, Uzman Çavuş adaylarının genellikle yönelttiği sorulardandır. Dünya üzerindeki en iyi askeri birliklerden olan, Bordo Bereli birliğine girmek isteyen adaylar bu soruyu sıkça sormaktadırlar. Sadece Uzman Çavuş adayları değil, halihazırda Uzman Çavuşluk mesleğini icra eden ve Bordo Bereli olmak isteyen adaylar da bu sorunun cevabını merak edebilirler.

Bordo Bereli Maaşları

Uzman Çavuşlar Nasıl Bordo Bereli Olabilirler ?

Daha önceleri Özel Kuvvetler Komutanlığı kendi bünyesindeki personel ihtiyacını gidermek için askeri birliklere çeşitli ziyaretler gerçekleştirirdi. Bu ziyaretler neticesinde adayları birtakım testlerden geçirir ve sonrasında da mülakata tabi tutarak alım yapardı. Ancak son yıllarda bu sistemin değiştiğini görmekteyiz. Özel Kuvvetler Komutanlığı kendileri personel seçmek için ziyarette bulunmak yerine, adayları Özel Kuvvetler Komutanlığına davet etmektedir. Özel Kuvvetler Komutanlığında görev yapmak isteyen adaylar için de ilan yayınlamaktadır. Genellikle her yıl bu konuda sınavlar açılmaktadır.

Uzman Çavuşlar da bu sınavlara katılarak Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesinde bordo bereli olarak görev yapabilirler. Elbette bu sınav ve mülakat o kadar basit değildir. Sadece bu görev için en uygun adaylar eğitime alınarak, eğitim neticesinde bordo bereli olarak görev yapabilir. Uzman Çavuşlar da diğer tüm adaylar gibi bu mülakatlara ve eğitim sürecine sıkı bir şekilde hazırlanmalıdır. Sınav ve mülakatlar için kendinizi geliştirip aday seçmelerine o şekilde gitmek sizin için en uygunu olacaktır. Uzman Çavuşlar Bordo Bereli Olabilir Mi ? konusunda net olarak olabilirler diyebiliyoruz. Ancak dediğimiz gibi sınavlara, mülakatlara ve eğitim sürecine en iyi şekilde hazır olmanız gerekmektedir. Ne kadar iyi hazırlanırsanız, Bordo Bereli olma şansınız o kadar artacaktır.

1 yorum
  1. Mete diyor

    Mak timidir bu bordo bereliler in eğitimi 3 sene

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.