Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Olma Şartları

0 22

Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş alımları her temin döneminde yapılır. Başvurular önce internet üzerinden http://www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Pertem.aspx adresi aracılığı ile yapılmaktadır. Bunun dışında bir başvuru başlangıcı asla kabul edilmemektedir. Dilekçe, belgegeçer ya da farklı bir dosya ile başvurular kesinlikle kabul görmemektedir.

Uzman Erbaş Olma Şartları arasında askerlik görevine aktif olarak devam ediyor olmak ya da askerlik hizmetinin bitiş süresinden 3 yılı aşmaması gerekmektedir. 20-25 yaş aralığında olmak esas kuraldır. 19 ya da 26 ve üstü yaş kategorileri başvuru yapamıyor. Merak edilen sorulardan bir tanesi ön başvurumu yaptım nasıl nereden takip edeceğim. Sizlere takip edebileceğiniz adresi vereceğim. Yazımızın en alt kısmında bulabileceksiniz, ön başvuru sonuçları sitede belirlenen tarihlerde açıklanır. Ayrıca adayların e-mail ve telefonlarına da mesaj olarak gönderilir. Bu bilgilendirmelerin ardından başarılı olanlar diğer sınav sistemlerine ve mülakata geçiş yapılır.

Gördüğünüz gibi Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Olma Şartları adım adım olarak işlenir. Sıkı sınavlardan geçen adaylar en sonunda mutlu son ile Uzman Erbaş Olma şerefine ulaşabilmektedir. Adaylarda fiziksel ve zihinsel olarak bir kusur olmaması gerekir. Bunların yanı sıra adaylarda dövme, jilet yaraları gibi izlerin olmaması ve adayların ameliyat izlerinin yanı sıra gözlerinde gözlük, lens benzeri hiçbirşeyin bulunmaması da ilk kuraldır. Fiziksel olarak her açıdan yeterli olmak ana kuraldır.

En son sağlık testinden geçen adaylar Uzman Erbaş Olma yoluna adım atarlar.

http://www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Uzman.aspx

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.