Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Deniz Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımları

0 9

Deniz Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımları her yıl farklı dönemlerde yapılmakta, yerine getirilmesi gereken kurallar ve TSK’nın zorunlu uygulumaları ve isteklerini yerine getirebilecek gerekmektedir. Deniz Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımları diğerlerine göre daha farklıdır. Bazı alım süreçlerinde ilkokul mezunu olmak yeterlidir. Bazılarında ise en az lise veya dengi okul mezunu olma şartı aranmaktadır.

İlkokul mezunlarında aranan şartlar askerlik hizmetine devam ediyor olması ya da tamamlamış olmasıdır. Bu kişiler kabul edildikten sonra askerlik eğitimlerine devam edeceklerdir. Lise veya dengi okul mezunları için ise devlet askerlikten önce Deniz Kuvvetleri Sözleşmeli Er olabilme imkanı tanımıştır. Ön sözleşme imzalayan kişiler sonrasında sınavlara tabi tutulurlar. Sağlık muayenesi, güvenlik soruşturmasının ardından eğitim süreci de dahil olmak üzere geçen bütün zaman askerlik görevi olarak sayılmaktadır. 20 yaşından büyük olmak ve 26 yaşına girmemiş olmak gerekiyor. En temel aranan şartlardan bir tanesi de budur. Deniz Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımları 20-25 yaş arası kişiler ile yapılmaktadır.

TSK bünyesinde subay, astsubay, uzman jandarma, erbaş gibi sözleşmeli olarak yer almamış olmakta gerekmektedir. Ceza evine girmiş ya da cezası ertelenmiş kimselerde başvuru yapamazlar. Güvenlik soruşturmasından olumlu not almak fiziki yeterliliği üst düzeyde olması bakılan bazı özelliklerdendir.

Sizlere vereceğim link sayesinde Deniz Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımları nasıl yapılıyor detaylı bir şekilde öğrenebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

http://personeltemin.dzkk.tsk.tr/index.php

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.