Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Deniz Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımları

2 15

Asker olmak pek çok kişinin çocukluk ve gençlik hayalidir. Bu hayallere erişmek çokta zor değil sizlere Deniz Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımları hakkında net ve gerçek bilgiler vereceğiz. Deniz Kuvvetleri Uzman Erbaş olabilmek için belirlenen bazı şart ve koşullar var. bu koşullar sırayla adaylara uygulanır ve gerek yazılı gerekse de uygulamalı olarak çeşitli testlerden geçilirilir.

İlk aşama Deniz Kuvvetleri’nin belirlediği şartlardır. İnternet üzerinden başvuru yapılmakta, askerliği halen devam  etmekte olan adaylar internet dilekçeleri ile amirleri aracılığı ile müracaat edecektir. Nitelik belgesi 80 ve üstü olan başvurma hakkında sahip olacaktır. Adayların en az lise ya da dengi okullardan mezun olması şartı aranmakta, askerlik hizmetini yapmamış kimseler başvurma hakkına sahip değiller. Sık sorulan sorulardan biri ise, Deniz Kuvvetleri dışında askerlik görevini yapanlar, Deniz Kuvvetleri Uzman Erbaş olmak için başvurabilir mi? Evet başvurabilirsiniz. Bu bir engel değildir. Yazılı sınava giriş çin herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Askerlik hizmetini farklı şekillerde tamamlayanlarda başvurabilirler.

Yazılı sınavı kazananlar, sonrasında sırasıyla sağlık, mülakat, fiziksel sınav gibi pek çok sınav çeşidine tabi tutulurlar. Bunlarla sınırlı değildir. Bu 3 aşamayı geçenler yüzyüze mülakat sınavınıda atlatmak durumunda, mülakatın ardından tekrar fiziksel olarak son kez teste maruz kalınır ve onay verildikten sonra Uzman Erbaş olarak görev alabilirsiniz. Başvuru için yazının altında bulunan resmi sayfadan detaylı bilgi alabilirsiniz.

http://personeltemin.dzkk.tsk.tr/

2 Yorumlar
  1. Ali candan diyor

    Lise mezunuyum askerliğimi komando olarak acemi birliği manisa kirkagac usta birliği muş bulanık jandarma komando asayiş olarak yapmış bulunmaktayim deniz kuvvetlerinde uzman olabilirmiyim

  2. Hasan baydur diyor

    Denizçiliği çok seviyorum katilamk istiyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.