Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Şırnak’ta El Yapımı Patlayıcının Patlaması Sonucu 1 Askerimiz Şehit Oldu !

0 2

Şırnak’ın Akçay ilçesin’de yol kontrolü esnasında bölücü terör örgütünün araziye döşemiş olduğu el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 1 askerimiz şehit oldu.

6. Motorlu Piyade Tugayı’na bağlı askerler sabah saatlerinde yol kontrolü yaptıkları sırada Bölücü Terör örgütü PKK’nın daha önce araziye döşediği el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 1 sözleşmeli er yaralandı. Yaralı asker olay yerine çağrılan helikopter ile 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’na kaldırıldı. Tümen Hastanesi’ne yapılan tüm müdahalelere rağmen yaralı asker kurtarılamayarak şehit oldu.

ŞEHİT HABERİ MERSİN’DEKİ AİLESİNE ULAŞTI

AA’nın haberine göre, Şırnak’ta Gabar Dağı mevkisinde yürütülen operasyonda PKK’lı teröristlerin önceden tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan 21 yaşındaki sözleşmeli Piyade Er Hacı Mustafa Can’ın acı haberi Mersin’in Gülnar ilçesindeki ailesine ulaştı.

Can’ın şehadet haberi, Gülnar ilçesi İshaklar Mahalesi’nde yaşayan anne Eşe ile baba Mustafa Can’a, Gülnar Kaymakamı Ekrem Güngör, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Özkan Çömez, Belediye Başkan Yardımcısı Alparslan Ünivar ve İlçe Müftüsü Bilal Kadı tarafından verildi.

EV YAPTIRMIŞTI, 10 GÜN SONRA İZİNE ÇIKACAKTI

Bekar olan ve 2 kardeşi bulunan şehit Can’ın ilçede kendisine ev yaptırdığı ve 10 gün sonra izine geleceği öğrenildi. Komşuları da Can’ın yaptırdığı eve Türk bayrağını kendisinin astığını anlattı.

Acı haberin ardından mahalle sakinleri evlerine Türk bayrağı astı.

Şırnak’ta Gabar Dağı mevkisinde yürütülen operasyonda PKK’lı teröristlerin önceden tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu bir asker şehit olmuştu.

Patlamanın ardından terör örgütü mensuplarının yakalanması için geniş çaplı bir operasyon başlatıldı.

Allah şehidimizin ailesine sabır versin, mekanı cennet olsun inşallah . . .

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.