Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Msb 2018 Yılı Uzman Erbaş Başvuru Sonuçları Açıklandı

2 6

Msb 2018 Yılı Uzman Erbaş Başvuru Sonuçları Açıklandı

Msb uzman erbaş alımı başvuru sonuçlarını açıkladı. Buna göre Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın bünyesinde gerçekleşecek olan MSB uzman erbaş alımı sonuçları adaylara duyuruldu.Milli savunma bakanlığı personel temin daire başkanlığının duyurusuna göre 2018 Yılı Uzman Erbaş Temini kapsamında 04 – 13 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacak olan Seçim Aşaması Faaliyetleri için aday çağrıları planlanmıştır. Açıklaması yaptı.

2018 Uzman Erbaş Adaylarının Dikkat Etmesi Gerekenler!

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın MSB uzman erbaş alımı duyurusuna göre başvuru sonucunu öğrenecek adayların, dikkat etmesi gereken bazı konular şöyle;
1. Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı “2018 Yılı Uzman Erbaş Temini” kapsamında 04 – 13 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacak olan Seçim Aşaması Faaliyetleri için aday çağrıları planlanmıştır.
2. Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı (Cebeci/ANKARA)’da hazır bulunacaklardır.

3. Seçim Aşaması Faaliyetleri;
a. Yazılı sınav, Kayıt-Kabul, Fiziki Değerlendirme, Fiziki Yeterlilik Testi, Mülakat ve Hastane Sevk işlemleri aşamalarından oluşmaktadır.
b. Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.
c. Hafta sonlarına sınav planlanmamıştır.
4. Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeleri beraberinde getireceklerdir.
5. Askerlik hizmeti devam eden ve askerlik hizmetini tamamlayan adaylar ile ilgili olarak;
 a. Askerlik hizmeti sona eren adaylar için birliklerinden aldıkları terhis belgesinin aslı ve fotokopisi veya askerlik şubesinden alacakları terhis belgesinin onaylı sureti, (Sözleşmeli Er olarak görev yapmakta iken başvuran adaylar sözleşme belgelerini de yanlarında getireceklerdir)
 b. Askerlik hizmeti devam eden adaylar; Birlik Komutanı veya Kurum Amiri tarafından onaylanmış ve mühürlenmiş kapalı zarf içinde Nitelik Belgesini getireceklerdir.
6. Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için adayların tek hekimden (Aile hekimi, Toplum Sağlığı Merkezi, SGK ile anlaşmalı Tıp Merkezleri ve Polikliniklerden) “adayın spor yapmasında sakınca olmadığına dair rapor” alarak, ilgili rapor ile sınava gelmesi gerekmektedir. Bu raporu olmayan adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılamayacaktır.
7. Adayların belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir.
8. Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmemektedir. Sınava gelirken cep telefonu getirilmeyecektir.
9. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.
10. Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
11. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.
12. MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığında sınav ve mülakat süresince adaylara yemek(kumanya) ve su ikramında bulunulacaktır.

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
b) Türk ve erkek olmak,
c) Askerlik görevini tamamlamış olmak
d) En az ilkokul mezunu olmak olarak belirlenmiştir.

Ayrıca Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı;  Uzman erbaş adayları başvuru kılavuzunda belirtilen belgeleri beraberinde getirmeleri belgelerin fotokopileriyle birlikte aslını da bulundurmaları gerekmektedir açıklamasını yaptı.
Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

Uzman Erbaş Adayları Sonuçları Nereden Öğrenecek ?

Msb uzman erbaş başvuru sonuçlarını kurumun internet adresi üzerinden 04 – 13 Haziran 2018 tarihleri arasında aktif olarak öğrenebilecek. Msb uzman erbaş başvuru sonuçlarını öğrenmek için
BAŞVURU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Diğer önemli konumuz olan Uzman Çavuşluk mesleğiyle ilgili kafanıza takılan bir çok soruyu sizler için derledik arkadaşlar bakmanızı tavsiye ederiz.
Konu linki TIKLA

2 Yorumlar
  1. ismail diyor

    bende uzman olmak istiyorum ama nasıl olacagını bilemiyorum bana yardımcı olun
    nasıl kayıt yapılır bilmiyorum

    1. Editör diyor

      mrb, web sitemizi güncelleyin detayları göreceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.