Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

MSÜ Deniz Harp Okuluna Alımlar Başladı!

0 14

Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp okulu olarak 3.ve 4.sınıflardan öğrenci alımı yapacağını ilan etti .Alım ilanında subay öğrenci olabilmek için MSÜ Deniz Harp Okulu üniversitesinin 3.ve 4 sınıflarından olmaları gerekiyor.2018-2019 eğitim ve öğretim yılı 2.yarıyıldan başlayarak öğrenim görecek erkek öğrenci alımı duyurusu yapıldı.

Yapılan ilana göre  MSÜ Deniz Harp Okulu 18 Ekim 2018 ile 19 Kasım 2018 tarihi saat 16:00’a kadar başvurular devam edecek ve Başvurular, 1-19 Kasım tarihlerinde “www.msb.gov.tr” adresinden ve e-Devlet’ten yapılabilecek. Öğrenci adayları 1994 yılı sonrası en fazla 24 yaşında olmaları gerekiyor.MSÜ Deniz Harp okuluna başvuracak adaylar YÖK tarafından onaylanmış ve DHO bölümlerine denk gelen Bilgisayar Mühendisliği,Elektrik-Elektronik Mühendisliği Endüstri mühendisliği,Makine Mühendisliği, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği, bölümlerinden olmaları istenilen koşullar arasında.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN NASIL PUAN TÜRÜ İSTENİYOR?

Adaylar okuduğu bölüme yerleştirildiği sene aldıkları LYS MF-4 Başarı Puanı’na sahip olmaları gerekmektedir.Ayrıca (DGS) Dikey Geçiş Sınavı ile bölümlere geçen öğrencilerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

İlk Değerlendirme Süreci Nasıl Olacak?

Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okuluna başvuracak olan subay öğrenci adaylarının başvuru esnasında sisteme yükledikleri Öğrenim Belgesi (Transkript) kontrol edilerek değerlendirmeye alınacaktır.
MSÜ Komisyonu tarafından incelenerek 3. sınıfta öğrenim görmesi uygun olan adaylar tespit edilecektir.

2.Değerlendirme Süreci:

İlk başvuru aşamalarını geçen öğrenci adayları 04 Aralık 2018 tarihinde kurumun sitesi üzerinden veya sms ile bilgilendirilerek 2. Seçim aşamalarına MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı (Mamak/ANKARA) 10-21 Aralık 2018 tarihleri arasında geçecektir.

Fiziki Değerlendirme:

MSÜ Deniz Harp Okulu öğrenci adaylarının Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği esaslarına göre ölçümleri yapılacaktır.
400 m. Koşu, Durarak Uzun Atlama, Mekik, Barfikste Kol Çekme, Basketbol Topu Fırlatma. (2 branştan puan alamayan elenmektedir.)

Yukarıdaki aşamaları geçen öğrenciler için;

ADAY DEĞERLENDİRME PUANI
%MF-4 Başarı Puanı + %MÜLAKAT PUANI, %FYT PUANI şeklinde hesaplanacak.

Başvuru sonuçları ise asil yedek adayların ilanı kurumun sitesinde veya sms olarak 3 Ocak 2019 tarihinde yayınlanacaktır.

Eğitim Süreci:

Deniz Harp Okulu subay öğrenci adayları 14-24 Ocak 2019 tarihleri arasında intibak eğitimlerini gördükten sonra 25 Ocak 2019 tarihinde yemin törenlerini yapacaklar.

Adayların Dikkatine:

  • 1. Üniversitelerin kılavuzda belirtilen lisans programlarından, Deniz Harp Okulunun 3. sınıfına (hâlihazırda üçüncü ve dördüncü sınıfta okuyan öğrencilerden) 2018-2019 eğitim öğretim yılı 2. yarıyılından başlamak üzere öğrenim görmek için erkek öğrenci alınacaktır.
  • 2. Adaylar başvuru esnasında, öğrenim gördükleri üniversitelerden alacakları Öğrenim Belgesini (Transkript) pdf formatında tarattıktan sonra başvuru ekranındaki eğitim bilgisi bölümünde bulunan Transkript yükleme butonunu kullanarak yükleyecektir. Adaylar, belgenin uygun ve okunaklı şekilde yüklendiğinin kontrolünü Transkript görüntüle butonuna basarak yapacaktır. Öğrenim Belgesini (Transkript) okunaklı ve eksiksiz yüklemeyen adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.
  • 3. Başvuru, seçim aşamaları ve seçim aşamaları sonrası işlemlere ait kurallar kılavuzda açıklanmıştır.
  • 4. Kılavuzda yer alan kurallar, kılavuzun yayın tarihinden sonra yasama, yürütme ve yargı organları ile Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü tarafından gerekli görüldüğü takdirde değiştirilebilir.
  • 5. Kılavuzda yer alan bilgi ve duyurular hiçbir gerçek ve tüzel kişiye mali ve hukuki anlamda kazanılmış hak doğurmaz. Başvuru sahipleri bu durumu önceden kabul etmiş sayılır. Bu ve benzeri durumlarda izlenecek yol, Milli Savunma Bakanlığı ile koordineli olarak Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü tarafından belirlenir ve kamuoyuna internet aracılığı ile duyurulur. Bu nedenle adayların Milli Savunma Bakanlığı internet sayfasını sık sık kontrol etmeleri yararlarına olacaktır.
  • 6. Temin faaliyetleri süresince her türlü resmi duyuru ve bilgilendirme https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yapılacaktır. Adaylara yapılacak çağrılarda adayların beyan ettikleri cep telefonu numaralarına kısa mesajla bilgilendirme yapılacağından, adayların iletişim numaralarını güncellemeleri önem taşımaktadır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.