Türkiye'nin En Büyük Uzman Çavuş Bilgi Platformu ve Askeri Paylaşım Platformu

Son Dakika ! Şemdinli’de 3 Şehidimiz Var !

0 13

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde güvenlik güçlerimizin sürdürdüğü operasyonda PKK’lı teröristlerle çıkan sıcak çatışma’da, 2 şehit verdik ayrıca Kuzey Irak Batin tepe üs bölgesindeyse kazara el bombasının patlaması sonucu bir silah arkadaşımız daha şehadete erişti.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, Şemdinli’de devam eden operasyonlar sırasında PKK’lı teröristlerle çatışma çıktı. Teröristlerin açtığı ateşle, Adana’nın Ceyhan ilçesi nüfusuna kayıtlı, evli, 25 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Seyfettin Orkun Çil ile Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesi nüfusuna kayıtlı evli, 26 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Çam şehit oldu, 1 asker de yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralı askerin tedavisinin devam ettiği belirtilen bilgilendirmede, şöyle denildi:

“Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz. Türk Silahlı Kuvvetleri asil Türk milletinden almış olduğu güç ile tüm terör örgütleriyle mücadelesine en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.”

EL BOMBASI PATLADI

Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Şemdinli’nin derecik bölgesindeki cephanelikte görev yapan Piyade Sözleşmeli Er Ferhat Muratoğlu bir el bombasının kazayla patlaması sonucu şehit oldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri Tarafından Açıklamaya Göre ;

24 Aralık 2017 tarihinde Irak kuzeyi Batin Tepe üs bölgesinde, el bombasının kazaen patlaması sonucu bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Hayati tehlikesi bulunmayan yaralı silah arkadaşlarımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.

Piyade Sözleşmeli Er Ferhat Muratoğlu 1,5 Ay Önce İzne Gelmişti !

Şemdinli’de el bombasının patlaması sonucu şehit olan Sözleşmeli Piyade Er Ferhat Muratoğlu’nun Ankara’daki baba ocağına da aynı ateş düştü.
Şehit Sözleşmeli Er Muratoğlu’nun Ankara’nın Altındağ ilçesi Karapürçek semtinde bulunan baba ocağına şehit haberinin ulaşmasının ardından mahalle Türk bayrakları ile donatıldı. Altındağ Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından şehidin evinin önüne taziye çadırı kuruldu.
23 yaşındaki Muratoğlu’nun yaklaşık 3 senedir görev yaptığı öğrenildi. Bir buçuk ay önce izne geldiği ve en son dün ailesi ile görüştüğü öğrenilen şehidin 2 kardeşinin olduğu bildirildi. Şehidin yarın Ankara’da toprağa verileceği kaydedildi.

Uzman Çavuş Hüseyin ÇAM’ın Memleketi Olan Kahramanmaraşa Şehit Ateşi Düştü !

Şemdinli’de şehit olan 26 yaşındaki Uzman Çavuş Hüseyin Çam’ın acı haberi memleketi Kahramanmaraş’taki baba ocağına ateş düşürdü.

Acı haberi şehidin Piri Reis Mahallesi’nde oturan ağabeyi Hilmi Çam’ın evinde kalan ailesine yetkililer verdi. Acı haberi duyan şehidin annesi Fatma ve babası Mehmet Çam ile kardeşleri gözyaşlarına boğuldu. Şehidin ailesi acı haberin ardından cenaze hazırlıkları için merkez Onikişubat İlçesi’nin Döngele Mahallesi’ne geçti. 5 yıldan bu yana Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan ve Fulya Çam ile evli olan şehidin Mustafa adında 7 aylık bir oğlu olduğu belirtildi. Şehit uzman çavuş Hüseyin Çam, yarın Döngele Mahallesi’nde düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyoruz, bir kaç sözümüz daha var birkaç gün önce yayınlanan KHK’larda yine şehit olan uzman çavuşlarımız için bir madde çıkmadı ve böyle giderse pek çıkmayacak gibi duruyor. Merak ediyoruz ne zaman bu kahraman uzman çavuşların özlük hakları düzeltilecek, ne zaman sözleşmeleri kaldırılacak ve ne zaman az da olsa rahata erecekler. Her neyse sizler sessiz olmaya devam edin biz yine şehit olacağız ve olmaya devam edeceğiz.

Şehitlerimizin Fotoğrafları !

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.