2019 En Az İlkokul Mezunu Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımlandı!

30.01.2019
6.610
A+
A-
2019 En Az İlkokul Mezunu Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımlandı!

Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Uzman erbaş alım ilanını yayımladı,öğrenim düzeyi en az ilköğretim mezunu olarak belirlendi.

Binlerce kişinin merakla beklediği askeri alımlar 2019 yılı için msb duyurular uzman erbaş alımını Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından bir duyuru ile yayımladı. Kara Kuvvetleri yayımlanan duyuruya göre Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK)bünyesinde uzman erbaş alımını en az ilkokul mezunu olan adaylar arasından seçilecek, uzman onbaşı için ise ,en az lise mezunu uzman  çavuş alımı için başvuru yapabilecekler.

MSB’DEN YAYIMLANAN DUYURU ŞÖYLE:

1. Adaylar başvuru ekranına E-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek bilgilerim kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir. 

2. Adaylar eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlica girmelidir.

3. Bu kılavuz, Milli Savunma Bakanlığının (MSB) 2019 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı adına yapacağı; ilköğretim mezunlarından uzman onbaşı, en az lise mezunlarından uzman çavuş teminleri ile ilgili hususları kapsamaktadır.

4. Halen Sözleşmeli Er olarak görev yapan adaylar doğru beyanda bulunmayıp, başvuru yapsa dahi Kayıt-Kabul aşamasında elenecek, seçim aşamalarına katılamayacaklardır.

5. Sözleşmeli er olarak görev yapanlardan en az 3 (üç) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süresi içerisinde olan adayların (ilk sözleşmesini tamamlayıp ikinci veya müteakip sözleşme dönemi içerisinde bulunanlar) başvuruları Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından alınacaktır (İnternet adresinden çevrimiçi (online) olarak yapılan başvurular kabul edilmeyecektir).

6. Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığında halen sözleşmeli er olarak görev yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir.

7. Askerlik hizmetini yapmamış adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

8. Bedelli askerlik yapmış olan ve yapmakta olanlar müracaat edebilecektir. Bedelli olarak yapmakta olanlar askerlik hizmetine devam ediyor seçeneğini seçerek askerlik durumlarını doldurmaları gerekmektedir.

Başvurular personel temin sayfası ve msb personel temin sayfasından yapılabilecek.

Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayın

Başka alımlar için web sitemizin takipçisi olun haberleri ilk siz öğrenin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 19 YORUM
 1. Aykut eser dedi ki:

  Uzman çavuş yada uzman onbaşı olmak çok istiyorum askerliğimi şırnak damlarca karakolunda yaptım yaşım 23 1995 doğumluyum 0545 310 76 12 bilgilendirmeyi nasıl alabilirim

 2. mehmetcik dedi ki:

  Lise mezunu olmama rağmen eğitim bilgileri adres askerlik bilgilerim vesaire eksiksiz girili.
  Başvuru yapılamaz diyor

 3. Uzman dedi ki:

  Bende de aynısı oluyor tercih yapılamaz diyor neden acaba

 4. olcay dedi ki:

  yaşım 26 açıkogretım lıse okuyorum 1 snav sonra mezunum. 2014 de terhis oldum basvuru yapabılır mıyım?

  1. Admin dedi ki:

   yapabilirsin

 5. Cengiz zengin dedi ki:

  Uzman olmak isdiyorum gönüllü

 6. Ali dedi ki:

  Nasıl uzman casusluk basvurusunu

 7. Umut dedi ki:

  Askerligimde rdm bolumune girmistim psikologdada girisim var uzman er olmak icin engellmi

 8. Kefnci dedi ki:

  Askerlik yapılmadan uzman olamaz mıyım

   1. Serhat dedi ki:

    Ilkokul mezunuyum uzman onbasi olabiliyor muyum

    1. Admin dedi ki:

     Evet olabilirsin

 9. Mehmet çetin dedi ki:

  Uzman olmak istiyorum ilkokul mezunuyum açık lisede okuyorum uzman olabilirmiyim bir yardımcı olurmusunuz açıklamalı yaşım 24 askerliğimi denizci olarak bitirdim mesleğim kepçe operatörlüğü

 10. Vr.komand dedi ki:

  Sağ kolumda dövmeler mevcut parmaklarımda da var uzm. Engelmi

 11. Barış dedi ki:

  selamün aleyküm abilerim kardeşlerim bır sorum olucak ben uzman çavuş olmak isitiyorum allah izin verirse ama 9 senedir hollandada yaşıyorum türkiye hakkında yani genel kültür olsun tarihtir bilgim yok bunun için yazılı sınavlarda değişiklikler oluyormu yurt dışından gelenler için yada nasıl yapabilirim cevaplarsanız sevinirim teşekkürler

 12. umut dedi ki:

  Başvurular ne zman için

 13. Ksdir dedi ki:

  Açık öğretim okuyorum 29 yasindayim uzman olabilirmiyim

 14. hakan baday dedi ki:

  Uzman cavuşluk icin sözleşmeli yapmak istiyorum askerliyimi komandoo olarak mardin mazi daginda yaptim deneyimliyim rica ediyorum