2017 Yılı Sözleşmeli Er Maaşları (Güncel)

10 yorum
78.803 kez okundu.

2017 Yılı Sözleşmeli Er Maaşları (Güncel)

Sözleşmeli er maaşları her yıl güncellenmektedir bu sebeple sürekli yenilenen maaş tablosu, ek zamlar ve ohal gibi ek tazminatlarla birlikte sürekli değişiklik gösterebilir. Aşağıda sizlere sunacak olduğumuz bilgiler Kara Kuvvetleri Komutanlığı sitesinden alınmıştır ve birebir gerçek niteliktedir. Ayrıca sözleşmeli er maaşları 2017 yılında tekrar güncellenmiş olup maaş tablosu aşağıdaki gibidir.

MAAŞ VE ÖZLÜK HAKLARI

1. Sözleşmeli erbaş ve erlerin giyecek, bakım ve barınmaları ile iaşeleri, ön sözleşme dönemi de dahil olmak üzere erbaş ve erler gibi devlet tarafından sağlanır.

2. Sözleşmeli er adayları ile sözleşmeli erler, ön sözleşme yapılması ile birlikte 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununa göre sigortalıdır.

3. Sözleşmeli er adaylarına, eğitim birliğinde eğitime başladığı ön sözleşme tarihinden itibaren, aylık ücretin üçte ikisi oranında ücret ödenir. Müteakiben sözleşme tarihinden itibaren aylık ücret ödenir.

4. Sözleşmeli erbaş ve erlerin her yıl; 30 gün kanuni, 15 gün mazeret izni olmak üzere toplam 45 gün izin alma hakkı vardır.

5. Askerlik hizmetini yapmamış ve üç yıl sözleşmeli er olarak görev yapanlar askerlik hizmetini yapmış sayılır.

6. İlk sözleşmeleri sona eren erbaş ve erler ilgili mevzuat doğrultusunda uzman erbaş veya astsubaylığa başvuruda bulunabilirler.

7. Sözleşmeli erbaş ve er olarak yedi hizmet yılını doldurarak ayrılanlar, ilgili mevzuattaki şartları taşımaları kaydıyla kamu kurum ve kuruluşlarındaki boş kadrolara atanabilirler.

 

8. Sözleşmesi sona eren sözleşmeli erbaş ve erler, sözleşme fesih nedenlerine bağlı olarak hizmet ettikleri süre kadar veya hizmet ettikleri sürenin yarısı kadar genel sağlık sigortalısı sayılmaya devam ederler.

9. Türk Silahlı Kuvvetlerinden sözleşmesi sona ererek ayrılan erbaş ve erlere ikramiye(tazminat) ödenir.

 

Sözleşmeli er maaşları her yıl güncellenmekte olup gereken zam ve eklemeler yapıldıktan sonra her yıl yeni bir sözleşmeli er maaşları tablosu oluşturulur. Sözleşmeli er maaşları kişilerin sözleşmeli er olarak çalıştıkları süreye yani hizmet yılına göre belirlenir. Hizmet yılı arttıkça devletin sözleşmeli er personellerine ödediği maaş miktarı da artış gösterir.

1 yıl hizmet veren sözleşmeli erler 2.254 ile 4.004 tl arası maaş alırlar. 7 yıl hizmet verenler ise 2.260 ile 4.441 tl arasında maaş alırlar.2017 sözleşmeli er maaşları ortalama olarak bu sınırlarda olup hizmet verilen birliğe göre maaş miktarları değişebilmektedir.

Ayrıca sözleşmeli er seçim aşamalarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz bu seçim aşamaları makalemizde tüm detaylarına kadar sözleşmeli erlerin seçim aşamalarını anlatmaya çalıştık lütfen paylaşmayı ihmal etmeyiniz.

 

! FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENMEK İÇİN TIKLAYIN !

! İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN !

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 20 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


 

2017 Yılı Sözleşmeli Er Maaşları (Güncel) (10 Yorum)

 1. Ben 6 ay 26 gun muazaf askerlik gorevimi yaptim izmir poligon denir er egitim. Alayina 1 subata kursa katılım cagrısi yapildi 5 gun yılllık izin allarak ktmde bi kac gun kaldiktan sonra ayrıldım
  Sözlesmeli er kursuna 1 şubatta basladim 26 subata noter imzası attım suanda sözlesmeli erim 3gun 1 gunden askerligim orada kaldigi yerden dusmeye devam ediyor suan 11 aylık asker olarak gorunuyorum 1bucuk yıldır bu gorevdeyim
  Lise mezunuyum yarım kalanaskerlikten sözlesmeli erlige gecdim anlatmakistedigim. Sözlesme yaptigim icim uzman erbasliga katılmama. Bu durum engelmidir…

 2. sözleşmeli er olmak istiyorum 19 yaşındayım askerliğimin gelmesini bekliyemiyeceğim yardımcı olunursa çok sevinirim
  teşekkürlerimi sunuyorum
  0534 289 25 26 ilgi alakalılar arasın lütfen

 3. Engel knk sözleşme bitmeden geçemiosun 3 sene bitirdikten artı 1 yıl imzaliosun 4 üncü yılında geçebiliosun sadece yada tazminatı alıp ckiosun bidaha giremiosun deneyen arkadaşlarım oldu uzmanliga pöh e filan sozlesme bitmeden kabul edilmiyor net bilgi

 4. Merhaba ben 16 yaşındayım ilerde kesinlikle istediğim mesleklerden birisi parası hiç önemli değil ben 7 seneden sonra devam etmek istiyorum acaba mümkün mü

 5. İYİ GÜNLER ÖNCELİKLE BEN SÖLE DÜŞNÜYORM İL ÖNCE NORMAL ASKERLİĞİMİ YABİB UZMANLIK DNİCEM OLMASA ASKERLİK BİTİKTEN SONRA EVE GİDİB BİR KAÇ AY DİNLENİP PARALI ASKER OLAYIM DİORUM FAKAT BNM PEDERDE ASTSUBAY GELENLERİN ÇOĞU KACIYOR DİOR DİER ASKERLERDEN HİÇ BİR FARKIMIZDA YOKMUŞ

 6. Selamünaleyküm ilkokul mezunları için uzman Çavuş erbaş alımı var mı bir bilgi verirseniz sevinirim 0553 987 23 36

 7. Beyler normalde buraya yazmazdım da neyse yine iyisiniz ilk okul uzman on başı açıldı kaçırmayın derim er olmayım msb.gov.tr ye girin duyurulardan başvuru yapın