Ana Sayfa / Genel / 2017 Yılı Jandarma Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı

2017 Yılı Jandarma Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı

Jandarma genel komutanlığı 2017 yılı 2. dönem sözleşmeli uzman erbaş alımlarına başladı, başvuru yapacaklar için bir avantaj da ilkokul mezunlarının da bu alımlardan faydalanabileceğidir. Son başvuru tarihi 17 şubat 2017 olarak belirlenmiş olup gecikmemeniz gerekmektedir.

2017 yılı uzman erbaş alımları ilanlarını uzman çavuşlar sitemizden takip edebilirsiniz ayrıca birçok yenilenen şartları da aynı zamanda sitemizden inceleyebilirsiniz. Uzman erbaş camiasının en büyük sitesi olan uzman çavuşlar sitesini takip etmenizi öneriyoruz. 2017 yılı jandarma uzman erbaş alımları, kara kuvvetleri alımları, hava kuvvetleri alımları ve diğer alımlar için uzman çavuşlar sitesini takip ediniz lütfen . . .

Başvuru şartları; Askerlik hizmetini erbaş, er olarak tamamlamış veya halen silahaltında olmak ile 16 Ocak 2017 tarihi itibarıyla terhis tarihinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak şartı aranıyor. 1 Ocak 1992 ve sonrasında doğmuş olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, adli sicil kaydı bulunmamak ve güvenlik soruşturması olumlu olmak gerekiyor.

Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış olup, 1 Ocak 1988 tarihi ve sonrasında doğmuş olanlar da başvuru yapabilecekler. Adaylar başvurularını 17 Şubat 2017 tarihi saat 17:002ye kadar aşağıda bulunan linkten giriş yaparak internet ortamında yapabilecekler. Adaylar yaptıkları başvurunun çıktısını almaları konusunda uyarıldı.

Başvuruları kabul edilen adayların Jandarma Genel Komutanlığının internet sitesinden 17 Şubat 2017 tarihinden sonra ilan edilecek olup, yazılı sınav merkezi, saati ve diğer bilgiler 1 Mart 2017 tarihine kadar yine aynı internet adresinden yayımlanacak. Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli uzman erbaş alımı ile ilgili detaylı bilgi, başvuru kılavuzu ve başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

 


İlginizi Çekebilir!

uzman çavuşlar

Uzman Çavuş Olma Şartları Nelerdir

Ülkemizde faaliyet gösteren kara kuvvetleri komutanlığı dalı altında icra eden uzman çavuşluk,günümüz gençleri tarafından sıklıkla …

9 Soru

 1. Arkadaşlar Merhaba yaş şartı 01 ocak 1991 doğumlu lise mezunu olanlar başvuru yapabilir diyor kılavuzda.. ben üniversite mezunu 17 temmuz doğumluyum sınava başvuru yaptım ve beni çağırdılar sınava.. acaba sorun yaparlar mı 5 ay geçti diye yaşı.. yoksa Üniversite mezunu oldüğüm için kabul ederler mi.. bilgisi olan var mı..

 2. Jandarma komando olarak askerliğimi yaptım ve
  Üstün başarı belgesi hala istemiyormu ortaokul
  mezunlarından?

 3. Arkadaşlar dövme sıkıntı oluyor mu ? askerdeyken bi dosyam vardı sorun olur mu ?

 4. halil ibrahim

  öncelikle başvuru yaparken 2017/2 Lojistik Branşlı Uzman Erbaş arıyor ya yanlış bilgi veriyorsunuz efendim yada biz yanılıyoruz 2017/3 erbaş alımı lise mezunu istiyor lütfen bir yardımcı olurmusunuz çok ihtiyacım var gerekirse telefon numaramı bırakayım

 5. Ben uzman erbaş olmak istiyorum

 6. Benim bir tek hayalim var oda uzman erbas olmaktir nasip insallah olur

 7. Lutfe. Alin beni ama diplomam yok ilk okul 3 e kadar okudum vatanim icin canim feda

 8. Bn herseyimi koydum yolla yeterki beni alin askerligimide yaptim hemde basarilarla folu taktir basari belgeleriyle

 9. fiziki yeterlilik sınavında boy ve kilo minimum kaç olması gereklidir bi cvp alabilir miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir